Ievēlēts 13. Saeimas Prezidijs

1 komentārs
Ievēlēts 13. Saeimas Prezidijs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Deputāti šodien ievēlēja 13.Saeimas Prezidiju, un par parlamenta priekšsēdētāju kļuvusi nacionālas apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķe Ināra Mūrniece.

Par priekšsēdētājas biedriem ievēlēta Jaunās konservatīvās partijas deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla, kā arī 12.Saeimas spīkera vietniece Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Uz Saeimas spīkera biedra amatiem kandidēja arī Gundars Daudze (ZZS) un Artuss Kaimiņš (KPV LV), kuri gan vairākuma atbalstu nesaņēma.

Savukārt par Saeimas sekretāru kļuvis Andrejs Klementjevs (S), kurš šo amatu pildīja arī iepriekšējā sasaukumā. Par sekretāra biedru ievēlēta “Attīstībai/Par!” virzītā deputāte Marija Golubeva.

Līdz ar to savus amatus saglabāja trīs no piecām 12. Saeimas Prezidija amatpersonām – Mūrniece, Lībiņa-Egnere un Klementjevs.

Līdz pat 13. Saeimas pirmās sēdes dienai nebija skaidrības par topošā parlamenta Prezidija sastāvu, jo partijas joprojām nav vienojušās par jauno koalīcijas sastāvu un valdību, kas apgrūtina iespējas vienoties arī par parlamenta darbu.

1 komentārs