Ievēlēts 12.Saeimas Prezidijs

Komentāri
Ievēlēts 12.Saeimas Prezidijs
FOTO: LETA

Deputāti, otrdien, 4.novembrī, ievēlēja 12.Saeimas Prezidiju, un par parlamenta priekšsēdētāju kļuvusi nacionālas apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķe Ināra Mūrniece.

Par priekšsēdētājas biedriem ievēlēts bijušais Valsts prezidenta Andra Bērziņa kancelejas vadītājs Gundars Daudze (ZZS) un līdzšinējā Saeimas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere (V).

Savukārt par Saeimas sekretāru kļuvis līdzšinējais parlamenta priekšsēdētāja biedrs Andrejs Klementjevs (S), bet par sekretāra biedru kļuvis bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris (NSL).

11.Saeimas priekšsēdētāja bija Solvita Āboltiņa (V), viņas vietnieki – Lībiņa-Egnere un Klementjevs, parlamenta sekretārs bija Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), bet sekretārs biedrs Jānis Vucāns (ZZS).

Mūrniece, Daudze un Lībiņa-Egnere bija vienīgie izvirzītie kandidāti uz saviem amatiem, savukārt uz Saeimas sekretāra amatu kandidēja gan Klementjevs, gan arī deputāte Inga Bite (LRA), arī uz sekretāra biedra amatu bija divi kandidāti – Bite un Kūtris.

Lasi vēl