Komentāri
Ietekmīgākā pase ir Zviedrijas pilsoņiem; Latvija 29. vietā
FOTO: LETA

Pasaulē ietekmīgākā pase ir Zviedrijas pilsoņiem, bet Latvija pasu ietekmes reitingā ierindojas 29. vietā. Eiropas ceļojumu kompānija GoEuro pasu ietekmes reitingu veidojusi pēc datiem par pasu iegūšanas kārtību, cenu un derīguma termiņu, un uz cik valstīm iespējams doties bez vīzas.

Starp GoEuro pētījumā apskatīto 51 valsti visietekmīgākā pase ir Zviedrijas pilsoņiem, kam seko Somija, Vācija, Lielbritānija un ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visu šo piecu valstu pilsoņiem ir tiesības bez vīzas ceļot uz 174 valstīm, taču Zviedrijas pase ir vislētākā – tā maksā 40 eiro.

Salīdzinoši Vācijas pases iegūšana tās pilsoņiem izmaksā 64 eiro, bet Lielbritānijas pase – 102 eiro.

Latvijas pilsoņa pase reitingā ierindojas 29. vietā. Latvijas pilsoņi bez vīzas var ceļot uz 158 valstīm, bet pases iegūšana izmaksā 30 eiro, liecina GoEuro dati.

Igaunija reitingā atrodas 31. vietā – tās pilsoņi var ceļot uz 157 valstīm, bet pases izgatavošana maksā 53 eiro. Savukārt Lietuva ierindojas 32. vietā – arī tās pilsoņi var ceļot uz 157 valstīm, bet pases izgatavošana Lietuvā, pēc “GoEuro” datiem, maksā 160 eiro.

Lietuvas Valsts policijas departamenta dati liecina, ka par pases izgatavošanu parastā termiņā Lietuvā jāmaksā 43 eiro.

Vismazākā ceļošanas brīvība no GoEuro reitingā apskatītajām valstīm ir Afganistānā un Irākā, kuru pilsoņi bez vīzām var ceļot uz attiecīgi 28 un 31 valsti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl