Iestādes dzēš datus par amatpersonu un darbinieku atalgojumu

8 komentāri
Iestādes dzēš datus par amatpersonu un darbinieku atalgojumu
IEVA LŪKA, LETA

Valsts un pašvaldību iestādes šobrīd steidz pildīt Satversmes tiesas (ST) spriedumu un dzēš to mājaslapās atrodamo informāciju par amatpersonu un darbinieku atalgojumu.

ST pagājušajā nedēļā nolēma, ka normas, kas liek publicēt un vismaz astoņus gadus glabāt darbinieku algu sarakstus, neatbilst valsts pamatlikumam. Tiesa nemaz nepaguva izvērtēt, vai pēc būtības algu sarakstu publicēšana atbilst Satversmei, jo konstatēja “brāķi” lēmuma pieņemšanas procesā, tātad Saeimas darbā, to LNT Ziņām neslēpa ST priekšsēdētāja.

“Likumdevējam tomēr pieņemot tādu regulējumu, kas ierobežo pamattiesības, šajā gadījumā – tiesības uz privātumu, likumdevējam ir jāveic pašam šī samērīguma izvērtēšana. [..] Ir jābūt tādai analīzei. Viņai ir jābūt tāpēc, ka – jo saprotamāks likumdošanas process, kā likumdevējs līdz tādam ir nonācis, jo lielāka uzticība veidojas pašam likumdevējam un Latvijai kā demokrātiskai un tiesiskai valstij,” uzskata ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Saskaņā ar tiesas spriedumu iestādēm jādzēš algu saraksti, kas publicēti kopš 2018. gada 1. janvāra, kad konkrētā apstrīdētā tiesību norma bija stājusies spēkā.

Plašāk par to, kā ar tiesas sprieduma izpildi veicas ministrijām un ko par to saka Ilmārs Poikāns jeb Neo, kura darbības dēļ savulaik valsts sāka publicēt ziņas ierēdņu algām, lasiet TE.

8 komentāri