Iespējamā VID vadītāja Ilze Cīrule ”tīrīšanu” dienestā veikt neplāno

Pievienot komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amata pretendente Ilze Cīrule ievēlēšanas gadījumā par prioritātēm izvirzījusi VID tēla uzlabošanu un ēnu ekonomikas apkarošanu. Ja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola dos zaļo gaismu viņas kandidatūrai, tad valdības balsojums par Cīrules apstiprināšanu varētu notikt jau nākamnedēļ. Uzņēmēju organizācijas iespējamo jauno VID vadītāju gan pagaidām vērtē atturīgi.

Ilze Cīrule, ko konkursa komisija atzina par labāko kandidāti VID ģenerāldirektora amatam, nāk no privātā sektora –  iepriekš strādājusi atbildīgos amatos apdrošināšanas jomā.

Septembrī viņai beigušās iepriekšējās darba attiecības, tāpēc arī pieņēmusi izaicinājumu kandidēt uz VID vadītāja krēslu. Ja tiks apstiprināta amatā, Cīrule sola uzlabot pēdējā laikā krietni vien pabojāto VID tēlu.

Cīrule uzskata, ka, augstajam amatam virzot cilvēku no privātā sektora, Finanšu ministrija un valdība uzņemas zināmu risku, tāpēc gatava darīt visu, lai VID nospraustos mērķus sasniegtu. Revolūciju iestādē veikt gan viņa neplāno.

Uzņēmēju organizācijas potenciālo VID vadītāju gan pagaidām vērtē atturīgi, jo viņu nepazīst, vienlaikus atzinīgi tiek vērtēts fakts, ka viņa nāk no privātā sektora. Noprotams, ka biznesa vidē lielāks atbalsts būtu citam kandidātam – nodokļu auditoram Kasparam Rumbam.

Arī Saeimas deputātiem par Ilzi Cīruli nekas daudz nav zināms. Lai gan kopumā nekādu iebildumu pret viņu nav, pirms balsojuma valdībā partijas aicinās viņu uz tikšanos.

Tikmēr opozīcijā esošie saskaņieši, kam par VID šefa ievēlēšanu nekādas teikšanas nav, jau definējuši, ka Cīrules kandidatūra ir piemērota.

Uz pārrunām pie finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas Ilze Cīrule dosies rīt pēcpusdienā. Premjers jau pavēstījis, ka jaunais VID ģenerāldirektors valdībai amatā jāapstiprina nākamnedēļ.

Lasi vēl