Iespaidīgi! Skaties VIDEO, kā šovasar tika pārkrāsots TV tornis

Komentāri

Viens no Rīgas simboliem – Rīgas radio un televīzijas tornis – šovasar tika pārkrāsots. Zaķusalas TV torņa augšējās cilindriskās antenu daļas pretkorozijas apstrāde un krāsošana tika aizsākta vasaras sākumā.

Darbi noritēja 222 m līdz pat 368 m augstumā, kur sešu Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) augstkāpēju komanda veica krāsojamās virsmas attīrīšanu, gruntēšanu un dekoratīvās virskārtas uzklāšanu 1152 kvadrātmetru lielā platībā.

Augstākais krāsojamais punkts – zibensnovedēja caurule TV torņa spicē – atrodas 368 m augstumā. Tas ir trīs reizes augstāk, nekā atrodas Pēterbaznīcas gailis, un šī būs pirmā reize pēc TV torņa nodošanas ekspluatācijā, kad tā tiks krāsota. Spices diametrs ir 30 cm, bet augstākajā punktā tikai 16 cm.

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra video

Dienas laikā, saulei uzsildot metāla konstrukciju, temperatūras svārstības var izraisīt līdz pat 2,4 m lielu torņa galotnes diennakts amplitūdu.

Virzoties pa torņa cilindriskās daļas posmiem uz leju, vislielākā platība LVRTC speciālistiem būs jānokrāso 222 m līdz 256 m augstumā, jo šajā augstumā caurules diametrs ir 4 m. Tā atrodas teju sešreiz augstāk nekā Brīvības pieminekļa zvaigznes un divas reizes augstāk nekā Saules akmens ēkas spice.  Pēc LVRTC Torņu un mastu apkalpes daļas aplēsēm krāsošanai būs nepieciešami vismaz 2300 litri dažādu krāsu materiāli.

Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368 m augsts un augstākais tornis Eiropas Savienībā. Skatu laukums, kas atrodas 97 m virs Zaķusalas, ir augstākais publiski pieejamais skatu punkts Rīgā, un no tā var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laikapstākļos ir iespējams redzēt Rīgas HES Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, kā arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā.

Plašāk par Zaķusalas nākotnes iecerēm TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl