Iespaidīgi skati no Latgales! Plūdi no putna lidojuma

1 komentārs

Pēc pagājušajā nedēļas plašajiem plūdiem Latgalē darbs pie seku novēršanas ir sācies. “Nekas tāds vēl nebija pieredzēts,” tā šos plūdus komentējusi kāda 90 gadus veca sieviete, kura dzīvo Dubnas upes krastā.

Visvairāk Rēzeknes novadā lietavās ir cietuši graudaugu, pākšaugu un rapša audzētāji, zem ūdens ir nonācis arī liels kartupeļu lauks. Plūdu nodarīto zaudējumu apjoms un to novēršanai iztērētais pašvaldības līdzekļu apmērs pagaidām vēl tikai tiek aplēsts, tiek izstrādātas tāmes veicamajiem darbiem.

Rēzeknes novada pašvaldības tuvāko četru dienu prioritāte būs to novada ceļu sakārtošana, pa kuriem skolēniem 1. septembrī būs jādodas uz skolu.

Provizoriskā informācija par plūdu nodarīto zaudējumu apjomu varētu parādīties jau līdz šīs nedēļas beigām.

Šovakar Līvānos tikšanās gaitā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) plānots pārrunāt arī terminoloģiju, jo ārkārtas situācijas likuma aprakstam plūdos cietušās teritorijas varbūt arī neatbilstot, bet krīzes situācija lauksaimniecībā tajās nenoliedzami ir.

Šodien, 28. augustā, applūdis un ir slēgts satiksmei valsts vietējās nozīmes autoceļš Ruskulova-Bērzpils (V493) 27.kilometrā (km) pie Zosuļiem Balvu novadā.

Latgalē plūdu un izskalojumu dēļ joprojām slēgta satiksme uz vairākiem valsts vietējās nozīmes autoceļiem Kārsavas, Balvu un Daugavpils apkārtnē. Tāpat divās vietās ir pārrauts un slēgts reģionālās nozīmes autoceļš P45 Viļaka-Kārsava – pie Baltinavas (32,1.km) un pie Pazlaugas (37.km).

Plūdu dēļ slēgti:

– Tilža-Baltinava (V460) pie Baltinavas (18,8.km);

– Upītes-Demerova (V478) pie Bukiem (1,76.km) un pie Demerovas (6,7.km);

– Rogovka-Mežvidi-Pušmucova (V499) pie Rogovkas (2.km) un pie Bliseniem (5.km);

– Višķi-Grāveri (V676) pie Ambeļiem (7,4.km);

– Mērdzene-Čeri (V534) pie Rūzoriem (3,4.km)

– Seļekova-Degļova-Goliševa (V507) pirms Goliševas (22,5.km);

– Ilūkste-Ilze-Vitkušķi (V702) pie Zīlītēm (20.km);

– Salnava-Motriņa (V531) pie Krutovas (4,5. km)

– Ruskulova-Bērzpils (V493) pie Zosuļiem (26,5. līdz 27.km).

TOP komentāri

  • nu
    0 0 0

    nu

    tas nozīmē tikai vienu - meliorācija kā tāda laikam vairs nepastāv

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl