Komentāri
Iespaidīgi foto no Ventspils: no ”teroristiem” atbrīvo prāmi ar simtiem pasažieru
FOTO: Valsts policija

27. augustā Ventspils tuvumā, atklātā jūrā, norisinājās starptautiskās pretterorisma mācības Baltic Maritime Exercise 2015. Šīs mācības rīkoja pretterorisma vienība OMEGA, kas bija atbildīga par mācību organizēšanu Latvijā. Mācībās piedalījās specvienības no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Vācijas, kā arī pārstāvji no citām ES pretterorisma vienību asociācijas ”ATLAS” vienībām. Mācības atbalstīja arī Valsts robežsardze ar tehnisko nodrošinājumu.

Mācību scenārijs paredzēja situāciju, ka atklātā jūrā teroristi sagūstījuši civilo prāmi un tika nolemts piesaistīt tuvējo valstu specvienības, lai nodrošinātu veiksmīgu kontroles atgūšanu pār kuģi. Ventspilī ieradās dažādu valstu specvienības ar savu tehnisko ekipējumu: kuteriem un helikopteriem, lai kopīgi atrisinātu uzdevumu. Mācības norisinājās reālā vidē – atklātā jūrā. To mērķis bija pilnveidot starptautisko sadarbību un gūt pieredzi šāda veida operācijā, kad tiek iesaistītas vairāku valstu specvienības, kā pamatā ir ES pretterorisma vienību asociācijas ATLAS noteikumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izmantojot jūras patruļkuģus un helikopterus, specvienības devās uz nolaupīto prāmi, lai sākotnēji veiktu kuģa ieņemšanu no helikopteriem, nodrošinot drošību uz prāmja klāja. Kontrolējot klāju, darbību uzsāka arī uz ūdens esošās vienības, kas iekļuva prāmja zemākajos stāvos un veica savus uzdevumus. Gūstot kontroli pār prāmi, tas tika nogādāts Ventspils ostā specvienību kuteru un helikopteru pavadībā.

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki šodien 13:56

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl