Iespaidīgi foto no Ventspils: no ”teroristiem” atbrīvo prāmi ar simtiem pasažieru

0 Komentāru
Iespaidīgi foto no Ventspils: no ”teroristiem” atbrīvo prāmi ar simtiem pasažieru
FOTO: Valsts policija

27. augustā Ventspils tuvumā, atklātā jūrā, norisinājās starptautiskās pretterorisma mācības Baltic Maritime Exercise 2015. Šīs mācības rīkoja pretterorisma vienība OMEGA, kas bija atbildīga par mācību organizēšanu Latvijā. Mācībās piedalījās specvienības no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Vācijas, kā arī pārstāvji no citām ES pretterorisma vienību asociācijas ”ATLAS” vienībām. Mācības atbalstīja arī Valsts robežsardze ar tehnisko nodrošinājumu.

Mācību scenārijs paredzēja situāciju, ka atklātā jūrā teroristi sagūstījuši civilo prāmi un tika nolemts piesaistīt tuvējo valstu specvienības, lai nodrošinātu veiksmīgu kontroles atgūšanu pār kuģi. Ventspilī ieradās dažādu valstu specvienības ar savu tehnisko ekipējumu: kuteriem un helikopteriem, lai kopīgi atrisinātu uzdevumu. Mācības norisinājās reālā vidē – atklātā jūrā. To mērķis bija pilnveidot starptautisko sadarbību un gūt pieredzi šāda veida operācijā, kad tiek iesaistītas vairāku valstu specvienības, kā pamatā ir ES pretterorisma vienību asociācijas ATLAS noteikumi.

Izmantojot jūras patruļkuģus un helikopterus, specvienības devās uz nolaupīto prāmi, lai sākotnēji veiktu kuģa ieņemšanu no helikopteriem, nodrošinot drošību uz prāmja klāja. Kontrolējot klāju, darbību uzsāka arī uz ūdens esošās vienības, kas iekļuva prāmja zemākajos stāvos un veica savus uzdevumus. Gūstot kontroli pār prāmi, tas tika nogādāts Ventspils ostā specvienību kuteru un helikopteru pavadībā.

0 Komentāru