Iesniegta protesta vēstule pret Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora neapstiprināšanu

0 Komentāru
Iesniegta protesta vēstule pret Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora neapstiprināšanu

Šodien Rīgas Ekonomikas augstskolas Absolventu asociācijas vadītājs Māris Simanovičs iesniedza valdībai protesta vēstuli pret ieceri neapstiprināt izglītības iestādes rektora amatā Andersu Pālzovu. Asociācija prasa valsts valodas zināšanu prasības atcelšanu šīs augstskolas rektoram.

Vēstuli parakstījušas Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija un Latvijas Kokrūpnieku federācija. Simanovičs ar vēstuli devās uz Izglītības un zinātnes ministriju.

Vēstulē pausta ideja par to, ka izglītībai Latvijā jābūt starptautiski konkurētspējīgai un ir jānodrošina mehānismi, lai Latvijā varētu pasniegt starptautiski atzīti akadēmiķi, turklāt lai viņi varētu arī vadīt augstskolas, esot ieinteresētiem to darīt.

Jau vēstījām, ka nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ no amata varētu šķirties Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors Anders Pālzovs. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka rektoram minimālajām valsts valodas prasmēm ir jāatbilst augstākā jeb C līmeņa pirmajai pakāpei.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis norādījis, ka Pālzovam tikai jānokārto valodas apguves juridiskā puse, jo “tik ilgi strādājot Latvijā ir ļoti grūti neiemācīties valodu”. Šadurskis paudis, ka augstskolas un tās rektora pilnvērtīgu funkcionēšanu būtu grūti iedomāties bez valsts valodas zināšanām.

Foto

Plašāk par iesniegto vēstuli TV3 ziņās plkst. 19:00!

0 Komentāru