1 komentārs

Tikai pirms nedēļas pieņemtais un plašu rezonansi raisījušais lēmums piesaistīt airBaltic finanšu investoru no Vācijas Ralfu Dīteru Montāgu Girmesu, visticamāk, tiks atcelts.

Lai tas notiktu, lēmuma pieņemšanā iesaistīti deputāti, kuri jau paziņojuši, ka neatbalstīs prasīto valsts finansējumu, kas ir daļa darījuma. Bez investīcijām nacionālai aviosabiedrībai būs kardināli jāpārskata attīstības plāni, atsakoties no jaunu lidmašīnu iegādes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd viss liecina, ka Girmess ar 52 miljonu vērto investīciju portfeli Latvijā ieradies veltīgi, jo pirms nedēļas valdības pieņemtais lēmums sākt sadarbību ar vācieti,  visticamāk, tiks izgāzts.

Tikai tāpēc airBaltic sāgā iesaistīta Saeima, kurai, pēc Straujumas teiktā, esot jādod akcepts Valsts kases izsniegtajam aizdevumam 80 miljonu eiro apmērā, kas ir daļa no airBaltic darījuma.

Tomēr vairāki politiķi un juristi TV3 Ziņām pauda šaubas par to, pieļaujot, ka premjerministre tikai meklē veidu, kā iziet no sarežģītās situācijas, kas draud izvērsties valdības krišanā.

Arī Valsts kasē TV3 Ziņām atzina, ka aizdevumam airBaltic pietiek ar finanšu ministra lēmumu un Saeimas akcepts nav nepieciešams.

Vienīgais izņēmums ir investīcijas airBaltic pamatkapitālā, kas būtu mazākā daļa no minētajiem 80 miljoniem. Straujumas no amata padzītais satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzskata, ka Straujumai jāsaņem dūša un pašai jāpaziņo par sadarbības pārtraukšanu ar Girmesu, nevis jāraugās pēc palīdzības no malas.

Straujuma pagaidām nedomā atteikties no vēršanās Saeimā. Kas notiks ar airBaltic un sadarbību ar Girmesu, ja Saeima politisko atbalstu nedos, skaidrības mazāk.

Līdz šim lielākie pārmetumi Girmesam ir plāns airBaltic apgādāt ar piecām Krievijas izstrādātām Suhoi Superjet lidmašīnām. Vācietis šādus plānus vakar kategoriski noliedza. Arī Matīss, kurš iepriekš par to vācieti kritizēja, tagad atzīst, ka šādas prasības investīciju līgumā nav, taču, visticamāk, krievu lidmašīnas tiks iegādātas Martina Gausa izsludinātajā tenderī.

Girmess šodien neatrada laiku, lai atklātu, vai kaut kādā veidā ir iesaistīts minētajā konkursā un pārstāv krievu aviolainerus. Tikmēr airBaltic jau paziņojis, ka bez investīcijas kompānija pilnībā mainīs attīstības plānus, tostarp atsakoties no jebkādu lidaparātu pirkšanas.

Savukārt Ārvalstu investoru padome paudusi, ka neatkarīgi no iznākuma airBaltic darījums ir pamatīgi iedragājis jau tā zemo valdības reputāciju starptautisko investoru acīs.

TOP komentāri

  • tas ir šaubīgs darījums
    +1 +1 0

    tas ir šaubīgs darījums

    Mums nevajag Pūķina Krievijas lidmašīnas.
    Lai šķirtos no 80 miljoniem, Saeimas akceptam jābūt obligātam. Pietiek godmaņošana!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl