6 komentāri

Izglītības un Aizsardzības ministrijās prāto, kad un vai visās Latvijas skolās ieviest Valsts aizsardzības mācību. 18 skolās šādu priekšmetu jau pasniedz. Bērni apgūst militāro vēsturi ierindas soli, ieroču mācību un dodas pārgājienos.

TV3 Ziņas viesojās Rīgas Valsts tehnikumā, kur Valsts aizsardzības mācība notiek reizi nedēļā. Šoreiz jauniešu apguva ieroču mācību. Pēdējā nometnē pirms Lieldienām audzēkņi neesot paspējuši iztīrīt zviedru triecienšautenes AK-40. Jauniešu darbošanos rūpīgi vēro instruktors Arvīds Gailāns. Nekas slikts gan nevarot notikt, jo ieroči ir speciāli sabojāti un šaut ar tiem vairs nevar.

AK-40 tīrīšana, izjaukšana un salikšana jauniešiem padodas labi, viņi to ir darījuši jau iepriekš. Valsts aizsardzības mācību tehnikumā pasniedz kopš septembra. Sākotnēji jauniešu interese bijusi lielāka. Iespējams, pie vainas ir nodarbības laiks – pulksten 16.00. Tehnikumā uzskata, ka bērnus vairāk būtu jāiesaista militāri patriotiskā audzināšanā brīvā dabā.

Foto

TOP komentāri

 • malta
  +3 +3 0

  malta

  Mācijos skolā militāro mācību un neko sliktu nesaskatu,ja tagad atkal tiek ieviesta šī mācība.
 • seniors
  +2 +1 -1

  seniors

  Kad 1970-jā gadā beidzām v-skolu,mums bija eksāmens un atzīme atestātā militārajā mācībā....Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.
 • esija

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl