Komentāri

Dzērušajam kapteinim, kura vadītais tankkuģis nedēļas nogalē uzskrēja uz sēkļa, draud līdz 700 eiro liels naudas sods. Turklāt vīrietis varēs turpināt kuģot uz citu valstu kuģiem, ja netiks anulēts viņa diploms.

Atbildīgās iestādes norāda, ka šie sodi ir pārāk maigi, īpaši ņemot vērā, ka negadījums par mata tiesu neizvērtās par katastrofu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tankkuģis Flagman 1 sestdienas naktī bija ceļā no Rīgas ostas uz Ventspili, bet pat netika līdz jūras vārtiem, kad uzskrēja uz sēkļa. Ierodoties notikuma vietā, Ūdens policija konstatēja, ka Flagman kapteinis ir pamatīgā alkohola reibumā – izelpā konstatētas 2,34 promiles alkohola.

Skaties foto:

Pašlaik norit izmeklēšana, jo kapteinis apgalvo, ka pie negadījuma vainojami īslaicīgi traucējumi kuģa vadībā.

Izmeklētājiem ir 12 mēneši laika, lai nonāktu līdz slēdzienam. Tikmēr skaidrs, ka kapteinim, kurš ir no Ukrainas, tiks anulēts diploma apstiprinājums un uz Latvijas karoga kuģiem šis jūrnieks vairs nevarēs braukt.

Ja uzņēmums neuzlabos drošību uz kuģiem, tam var tikt atņemts kuģošanas drošības sertifikāts. Iereibušā kapteiņa darba devējs ir igauņu uzņēmums Fast bunkering, bet TV3 Ziņām neizdevās sazināties ar tā pārstāvjiem Latvijā. Gan uzņēmumam, gan pašam kapteinim tikai par mata tiesu izdevies izvairīties no katastrofas.

Jāpiemin, ka pirms kāpšanas uz klāja, netiek pārbaudīts, vai jūrnieki nav dzērumā. Atbildīgās iestādes arī norāda uz pārlieku maigajiem sodiem šādos negadījumos. Dzērušajam kapteinim draud līdz 700 eiro liels naudas sods, turklāt karjeru viņš varēs turpināt uz citu valstu kuģiem, ja netiks anulēts viņa diploms. Citās Eiropas valstīs, piemēram, Norvēģijā, par šādu pārkāpumu draud cietumsods.

Lasi vēl