2 komentāri

Mēs neesam ne nezāles, ne Otrā pasaules kara paliekas, – tādas emocijas šodien virmoja pedagogu arodbiedrības rīkotajā diskusijā par internātskolu nākotni.

Savulaik izglītības ministrs Kārlis Šadurskis pašvaldību internātskolas salīdzinājis ar nezālēm, kas jāizravē, un tas aizvainojis gan vietvaru, gan iestāžu darbiniekus. Valstij, lai gadā uzturētu 15 internātskolas, nepieciešami 4,8 miljoni eiro, kas saskaņā ar pērn lemto tiks novirzīti jaunajam pedagogu atalgojuma modelim.

Tā kā alternatīvs finansēšanas modelis ministrijas izveidotajā darba grupā tā arī nav atrasts, kā uzturēt internātskolas, vietvarām tagad jālemj pašām.

Aleksandrs Lielmežs
Mālpils novada domes priekšsēdētājs

Tikko mēs nosvinējām Mālpilī 20 gadus internātskolas pastāvēšanai. Ar kādu gandarījumu es klausījos audzēkņu sirdsdegsmes stāstīto, ka viņš ir izglābts cilvēks šajā grēcīgajā pasaulē, bet paskatoties uz vienu otru ierēdņa sejas izteiksmi, viņam ”poverī”, ka tur ir kāds izglābts.

Anna Bērziņa
Balvu novada Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja

To mīlestību saņemot katru rītu, ko viņi nesaņēma no vecākiem nekad, viņi saņēma no šiem internātskolas darbiniekiem. Tās nav pārspīlētas emocijas šodien, tāpēc man tiešām tek asaras par tiem bērniem, kad mēs sēžam vienkārši skaitļos, ministrijās sēžam skaitļos, par pieciem miljoniem.. Uz vienu nedēļu lūdzu šo darba grupu, kas pieņems lēmumu – vienu nedēļu tai skolā nodzīvojat, jūs redzēsiet, cik daudz mīlestības jūs saņemsiet no tiem bērniem.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Šadurskim un viņa padomnieku armijai beidzot jāizlien no Rīgas mūriem un jāpaskatās, kas mūsdienās patiesībā ir internātskolas, kas tur dzīvo un mācās.15 skolām 4,8 miljoni ir daudz, koalīcijas 55 deputātiem 29 miljoni tikai pašu tiesa.
 • Armands
  0 0 0

  Armands

  Kada viniem dala par berniem viniem galvenais NATO .izvietot nato karavirus pasu berni lai brauc prom vai dzivo uz ielas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl