Ieraugot meža zvērus, nekādā gadījumā nevajadzētu censties tos noķert

0 Komentāru
Ieraugot meža zvērus, nekādā gadījumā nevajadzētu censties tos noķert
FOTO: LETA

Rīgas dome iecerējusi izveidot atsevišķu komisiju, kas lemtu, ko darīt ar Rīgas mežacūkām, tomēr tālāk par galvaspilsētas vadītāja ierakstu sociālajā tīklā Facebook, nav tikuši.

Tikmēr kāds Bez Tabu skatītājs Rīgā, Šmerļa mežā, pirmo reizi sastapies ar rukšķošu ģimenīti. Video redzams, ka 12 strīpainos sivēnus pavada abi vecāki. Meža zvēri drosmīgi dienas vidū devušies barības meklējumos tuvāk cilvēkiem un par divkājaino radību klātbūtni neliekas ne zinis.

Ieraugot meža zvērus un to mazuļus, nekādā gadījumā nevajadzētu censties tos noķert. Tas apdraud gan zvēru, gan cilvēku veselību, jo jebkurā brīdī var parādīties mazuļu vecāki.

Meža cūkas nav vienīgie zvēri, ar ko cīnās Rīgas pašvaldība. Vairums Rīgas centra parku koki ir iežogoti, izrādās, tas darīts, lai atturētu bebrus no to sabojāšanas.

Rīgas kanālā dzīvo viena bebru ģimene – vecāki kopā ar 3 atvasēm, kuri aptuveni divus kilometrus garajā teritorijā neielaiž citus sugas brāļus. Rīgas dome lēmusi arī šogad piešķirt līdzekļus bebru piebarošanai un uzraudzībai aptuveni sešu tūkstošu eiro apmērā.

Speciālisti akcentē, – dzīvnieki Rīgā bija, ir un būs. Pastaigājoties pa pilsētas mežiem, jārēķinās, ka var nākties sastapt kādu savvaļas zvēru.

0 Komentāru