Komentāri

1,7 miljoni eiro – tā ir summa, kura jāmaksā autovadītājiem par fotoradaru fiksētajiem ātruma pārkāpumiem. Turklāt tos ikdienā fiksē ne vien stacionārie, bet arī pārvietojamie fotoradari. Valsts policija jau tuvāko nedēļu laikā cer slēgt līgumu par jaunu pārvietojamo fotoradaru piegādi.

Stacionārie foto radari darbojas jau trešo gadu. Vairāki desmiti fotoradaru redzami jau visā Latvijā.

Ekrānuzņēmumi

2015. gadā noformēti vairāk nekā 54 000 protokolu par vairāk nekā 1,7 miljoniem eiro. Lielākoties ap 60% gadījumu atļautais braukšanas ātrums pārkāpts līdz 20 km/h, bet aptuveni 4% gadījumu ātrums pārsniegts par vairāk nekā 30 km/h.

LNT uzrunātie autovadītāji uzskata, ka fotoradari satiksmes drošību ir uzlabojuši, lai gan ir arī šoferīši, kuri domā pretēji.

Pārvietojamo fotoradaru iepirkums pamatīgi ieilga, jo vieni no iepirkuma konkursa dalībniekiem vairākkārt apstrīdēja policijas izvirzītās prasības.
Tās paredzēja, ka radariem jādarbojas pie zemām temperatūrām, zem mīnus 20 grādiem. Savukārt konkursa dalībnieks SIA “Doma” uzskatīja, ka tā ir pārlieku specifiska prasība, kas ierobežo konkurenci.

Valsts policijas pārstāvis norāda, ka zemo temperatūru prasība ir pilnībā pamatota. To apstiprina arī iepirkumu uzraudzības birojs šajā reizē noraidot sūdzību, un tas ļauj turpināt konkursu. Šobrīd ir pieteikušies divi pretendenti un notiek viņu piedāvājuma vērtēšana.

Normunds Krapsis, VP pārstāvis

Tas nebūs ilgs termiņš, tas notiks tuvāko nedēļu laikā, tā kā es domāju drīz varēsim runāt par uzvarētāju.

Pārvietojamie radari jau reiz fiksēja pārkāpumus Latvijā. Taču tie bija nodoti privāto uzņēmēju rokās, un tas radīja autovadītāju pamatīgu neapmierinātību. Tagad radari būs policijas īpašumā, vienīgi tos apkalpos nolīgti fotoradaru uzraugi.

Piecpadsmit pārvietojamo fotoradaru iespējamās atrašanās vietas jau ir apstiprinātas, kas redzamas Valsts policijas mājaslapā. Tur ir apstiprinātas vairāk nekā simts adreses, kurās iespējams novietot pārvietojamos fotoradarus, kas uz ceļiem būs redzami jau šajā pavasarī.

Lasi vēl