Komentāri

Ūdenī atrasti iepirkumu ratiņi, senlaicīga koka laiva, trauki un pat automašīnas – tās ir lietas, ko atrod ūdenslīdēji. Tā ir ūdenslīdēju darba pozitīvā un interesantā medaļas puse, taču otra ir traģiska – šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens dzīlēm izcēlis jau 28 cilvēkus. 

Ainis Ignatjevs ir viens no astoņiem Rīgas pašvaldības policijas ūdenslīdējiem, kuri maiņās ik dienu dežurē pie galvaspilsētas ūdenstilpnēm. Vasaras sezonā ūdenslīdēji strādā kā glābēji un var reaģēt uzreiz, tiklīdz ir aizdomas par nelaimi uz ūdens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā kā ne vienmēr izdodas atpūtniekus glābt, tad, meklējot pazudušo cilvēku, svarīgākais esot mēģināt domāt par to, ka ar ūdenslīdēja palīdzību tuviniekiem būs iespēja vismaz atvadīties no bojāgājušā. Šajā ziņā pērnā vasara spraiga bija arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kurā ir apmēram 200 ūdenslīdēju liela komanda, bet ikdienā visā Latvijā dežurē 20 vīri.

VUGD ūdenslīdējs, glābējs Juris Blūzmanis

Ar bažām gaidām vasaru, jo vasarā ir bijis tā, ka mums šai daļai ugunsdzēsējiem mašīnas nebrauc nekur kādu nedēļu, bet ūdenslīdēju mašīna brauc, hidrotērpus nepaspēj izžāvēt, dienā ir bijuši, pagājušajā vasarā laikam bija septiņi noslīkušie vienā dienā Rīgas reģionā, praktiski vīri nelīda ārā no ūdens.

Kopumā pērn no ūdenstilpnēm tika izcelti 154 noslīkušie, bet 2013. gadā – 116 cilvēki. Tā ir šī darba traģiskākā puse, un cilvēku meklēšana ir galvenais, ar ko ikdienā nodarbojas ūdenslīdēji. Turklāt nereti valsts un pašvaldības policijas ūdenslīdēji darbojas kopā.

Ūdenslīdēju busiņā atrodami vismaz četri hidrotērpu komplekti, un viss nepieciešamais aprīkojums. Lielākais ūdenslīdēju ienaidnieks ir iesnas, jo tad darba pienākumus nav iespējams veikt. Taču zem ūdens glābējiem lielā mērā jāpaļaujas uz tausti un teritorija tiek pārmeklēta pēc cirkuļa principa.

Zem ūdens ūdenslīdēji atrod arī pavisam neparastas lietas un apgalvo, ka dažkārt šis darbs ļauj pieskarties vēstures liecībām, bet gultnē ir atrodami arī tukši maki, telefoni un pat trauki.

Padomju laika ūdenslīdēja aparāts atrasts pie Salu tilta. Arī pašvaldības policija ik pa laikam saskaras pat ar kuriozām situācijām.

Tā kā ūdenslīdēju darba intensitāti lielā mērā diriģē laikapstākļi, tad dienas, kad atpūtniekus no ūdenstilpēm aizbaidījis lietus un aukstums, ūdenslīdēji izmanto treniņiem. Taču brīvajā laikā dažkārt piedalās upju gultņu attīrīšanā no atkritumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl