2 komentāri

Ik pa laikam publiskajā telpā izskan paziņojumi par sagrozītu Latvijas valsts vēsturi, un biežāk šādas interpretācijas parādās krievvalodīgajā informācijas telpā. Lai dažādos mītus atspēkotu, Ārlietu ministrija ir iepirkusi vēstures grāmatas krievu valodā, ko tālāk izplatīs vēstniecībām un diplomātiem.

Kā vienu no saviem uzdevumiem Ārlietu ministrija ir nosaukusi Latvijas vēstures izklāstīšanu starptautiskai sabiedrībai. Tieši šā iemesla dēļ ministrija par 7100 eiro iepirkusi grāmatas par Latvijas vēsturi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena no tām ir pilnīgs jaunums – pirmais pētījums par Latvijas ārpolitiku un diplomātijas vēsturi. Savukārt otra ir krievu valodā pārtulkota vēstures grāmata. Šādi ministrija centīsies atspēkot nepatiesību par mūsu valsts vēsturi.

Pēdējā laikā, īpaši pēdējos divos gados, informatīvā telpa ir pilna ar izdomājumiem un melīgu informāciju, tāpēc ir svarīgi, lai grāmatas par latviešu vēsturi būtu ne tikai latviešu valodā vai angļu, bet arī krievu valodā.

Ministrija vēstures grāmatas angliski jau iepriekš izplatījusi vēstniecībām un dāvinājusi diplomātiem. Arī tulkojums krievu valodā šādi tiks nodots tālāk. Iecerēts, ka pie sava sējuma tiks arī Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Vēsturnieks Kaspars Zellis iniciatīvu vērtē kā apsveicamu, taču bažījas, vai šis ir īstais veids, kā mērķi sasniegt.

Šajā gadījumā būtu jādomā, kā sekmēt vēsturnieku apmaiņu, apaļo galdu rīkošanu, un projektu atbalstīšanu, nevis šādu grāmatu izplatīšanu, kur labākajā gadījumā vēstniecības noliks tās plauktiņos.

Vēsturnieks norāda, ka būtu jārūpējas, lai šīs grāmatas nonāktu citu valstu bibliotēkās un universitātēs. Kā arī apsveicama būtu atvieglota vīzu piešķiršana vēsturniekiem no postpadomju valstīm, kuri šurp dodas pieredzes apmaiņā – tieši viņi vēlāk savās valstīs veido vēstures izpratni.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Kaut kas taču ir jādara.Kādēļ tik daudz pretinieku gala eksāmenam vidusskolās Latvijas vēsturē visās skolas?
 • ērce
  0 0 0

  ērce

  Es arī šaubos vai šis ir īstais veids, kā mērķi sasniegt. Daudz lietderīgāk būtu pārslēgt visas skolas uz valsts valodu Latvijā un ieviest visās vienu mācību programmu. Arī vēsturē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl