Iepazīstina ar “Hanzas peronu”, kuru izmantos gan kā koncertzāli, gan kā mākslas un izstāžu galeriju

1 komentārs
Iepazīstina ar “Hanzas peronu”, kuru izmantos gan kā koncertzāli, gan kā mākslas un izstāžu galeriju
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Šodien, 13. augustā, medijus iepazīstināja ar kultūras un izklaides centru “Hanzas perons”.

“Hanzas perona” rekonstrukcijas projekta kopējās izmaksas bija ap 11 miljoniem eiro, kas iekļauj arī visus infrastruktūras un inženierkomunikāciju izveides darbus.

Ēkas rekonstrukcijas vīzijā ietilpa tās vēsturiskā veidola saglabāšana un vietas industriālā rakstura atjaunošana, piemēram, dizainā izmantoti arī sliežu posmi.

Projekts paredzēja bijušo stacijas noliktavu iestiklot pa perimetru, izveidojot arī jaunu jumta konstrukciju. Stiklojumam dienvidaustrumu, dienvidu un dienvidrietumu daļā no ārpuses ir dubulta fasāde – vertikāls dēļu apšuvums, izveidojot noēnojumu, bet rietumu fasādē, pret Pulkveža Brieža ielu, priekšā stiklojumam ir bīdāmi dēļu vairogi, reizē atrisinot noēnojumu un estētiski turpinot dzelzceļa infrastruktūras tēmu. Esošās koka un metāla jumta konstrukcijas saglabātas reizē kā dekoratīvs elements un arī nesošā konstrukcija, kurā var iekārt izstāžu mākslas darbus un pasākumu aprīkojumu.

“Hanzas perons” ar publiski pieejamo 2800 kvadrātmetru platību, tostarp lielās zāles 1230 kvadrātmetru platību, iecerēts kā daudzfunkcionāls kultūras centrs, kuru varēs izmantot gan kā koncertzāli ar iespēju izvietot līdz 1100 sēdvietām, gan kā mākslas un izstāžu galeriju vai korporatīvo pasākumu norises vietu.

Pasākumā piedalās kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR), “Pillar Development” valdes priekšsēdētāju Ernests Bernis un arhitektu biroja “Sudraba arhitektūra” vadošais arhitekts Reinis Liepiņš. Atklāta arī īpaša izstāde “Hanzas perons. Pārtapšana”, kas plašai sabiedrībai būs apskatāma Rīgas svētku laikā.