Iemesls, kāpēc Dziesmu svētkos notika bērnu masveida ģībšana, paliks mistērija

Komentāri

Iemesls, kas ģenerālmēģinājuma laikā lika 56 bērniem noģībt un kādēļ 17 skolēni bija pat jānogādā slimnīcā, paliks noslēpums un mistērija. Lai arī savus vērtējumus iesniedza visi iespējamie glābšanas dienesti, saprotams, arī mediķi nav spējuši nosaukt vienu konkrētu faktoru. Tas esot daudzu iemeslu kopums.

Fakts, ka ģībēji bija no dažādiem kolektīviem, izmitināti dažādās Rīgas skolās, lika meklēt vainu Mežaparka estrādē. Rīgas Tehniskās universitātes atzinums tomēr ir apliecinājis, ka ģībšanu varēja izraisīt skābekļa bada kabatas, jo uz estrādes bija saspiesti pārāk daudz bērnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To kā galveno iemeslu tomēr nevarot nosaukt, jo vairs nav iespējams pierādīt. Taču ir jau skaidrs – nākamajos Skolēnu dziesmu svētkos vairs nebūs tik daudz – 13 tūkstoši – kordziedātāju uz Mežaparka estrādes vienlaikus. Plānots, ka būs no 6–8 tūkstošiem.

Lai bērnu ģībšana viņu pašu svētkos vairs neatkārtotos, darba grupa šovakar arī nākusi klajā ar priekšlikumiem nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Pirmkārt, skolēnus vairs nedrīkstēs uzskatīt par vienu veselumu. 1. klases skolēniem būs jāceļas citā laikā nekā 12. klašu bērniem, tāpat viņiem būs jādažādo pārējais slodzes sadalījums.

Secināts, ka dažāda vecuma bērniem ir bijušas vienādas ēdienu porcijas. Tagad arī tās būs dažāda lieluma. Mākslinieciskajai padomei tiks uzdots saīsināt arī gala koncerta garumu. Uz nākamajiem svētkiem tiks veidots arī operatīvo dienestu kopējais kontrolpunkts.

Vai kādas personas ir vainojamas, vārdus un uzvārdus nedzirdēsim, jo raganu medības nebija šīs komisijas priekšlikums.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl