Iemācīties rūpes par mājas mīluļiem: patversmē “Ulubele” atsākusies “Cilvēcības skoliņa”

1 komentārs

Pēc gada pārtraukuma dzīvnieku patversmē ”Ulubele” šovasar atkal tiek rīkota “Cilvēcības skoliņa”. Tā ir unikāla iespēja bērniem iemācīties pareizi rūpēties ne tikai par suņiem, kaķiem, bet tagad arī par kazām, auniem, trušiem, šinšilām un žurkām.

Suns Greiss ir viens no Justīnes mīluļiem. Pirms uzsākt brīvprātīgo darbu patversmē, pusaudze divas reizes apmeklēja “Ulubeles” “Cilvēcības skoliņu”.

“Es gribēju vairāk saprast, kas notiek patversmē un dzīvniekiem, un to ikdienu. Un sapratu arī, ka tas darbs ir emocionāli grūts un ka tas nav tikai aiziet pastaigāt ar sunīšiem. Bet – cik tie suņi ir priecīgi, tevi ieraugot, un ka tu pavadi ar viņu vairāk laika. Daži bailīgāki… Daži bailīgākie atvēras – tas dod ļoti pozitīvas emocijas,” saka “Cilvēcības skoliņas” absolvente Justīne Zaķa.

Savukārt Katrīna “Cilvēcības skoliņā” gāja, pirms adoptēt kaķi. Tas esot bijis papildu arguments, lai vecāki ļautu meitenei paņemt mājās dzīvnieku: “Mani interesēja, kāda ir ikdiena, kad rūpējas par suņiem vai kaķiem. Es vairāk sapratu, kā jāuzvedas ar dzīvniekiem. Kas ir pareizi, kas ne. Tad man vēl nebija dzīvnieku. Bet tad es paņēmu divus kaķus: viens no šejienes, vienu – atradām.”

Otrdien dzīvnieku patversmē “Ulubele” sāksies kārtējā “Cilvēcības skoliņa”. Trīs dienu garumā bērni vecumā no sešiem līdz 13 gadiem apgūs dzīvnieku aprūpes pamatus ne tikai teorijā, bet arī praksē.

“Viena ļoti būtiska daļa ir tādi, kur vecāki saprot, ka bērns ilgu laiku prasa: “Mamma, es gribu kaķītī, es gribu sunīti, un, protams, es rūpēšos par viņu”. Bet īsti izpratnes par to, ko nozīmē rūpes, nav. Un šeit ir iespēja bērnam saprast, kā ir rūpēties. Otra daļa ir tādi, kam vienkārši patīk dzīvnieki un kas grib braukt uz šejieni, lai pakomunicētu ar dzīvniekiem,” teic dzīvnieku pansijas ”Ulubele” pārstāve Diāna Elekse.

“Cilvēcības skoliņa” tiek organizēta vairākas reizes vasarā. Bērnu un vecāku interese par to pieaug. Mācoties patversmē, bērniem ir arī iespēja iepazīt visai eksotiskus dzīvniekus, šinšilas vai degu. Vai arī uzzināt, kā var rūpēties par lauksaimniecības dzīvniekiem. Piemēram, kazām vai auniem.

Kopumā cilvēku uzmanību “Ulubelē” pašlaik gaida 200 suņu, vairāk nekā 200 kaķu un vēl 100 dažādu citu dzīvnieku, tostarp arī vairāki desmiti žurkulēnu. Mīkstinoties Covid-19 ierobežojumiem, patversmē atsākusies arī brīvprātīgo mācības. Patstāvīgi staidzināt suņus bērni drīkst no 14 gadiem.

1 komentārs