Ielāgo! Ja vēlies piestāt RS autostāvvietās, lai parunātu pa tālruni, par to ir jāmaksā

Pievienot komentāru
Ielāgo! Ja vēlies piestāt RS autostāvvietās, lai parunātu pa tālruni, par to ir jāmaksā
FOTO: LETA

Šobrīd Valsts policija sarosījusies cīņai pret autovadītājiem, kuri braukšanas laikā lieto tālruni. Bet, ko darīt, ja jums ir ļoti svarīga telefona saruna? Piestāt malā un parunāties. Bet – kur? Visticamāk, kādā maksas stāvvietā, bet tad par šo telefona sarunu jums ir jāmaksā. Tieši šādu situāciju ar nelāgām beigām pieredzējis pazīstamais kordiriģents Jānis Ozols.

Pagājušajā nedēļā viņš novietojis automašīnu Blaumaņa ielas malā un pirms izkāpšanas nolēmis veikt pāris aktuālus tālruņa zvanus. Pēc kāda brīža pienācis vīrietis un sācis rakstīt sodu jeb Rīgas satiksmes vārdiem – pēcapmaksas kvīti.

Diriģents saprot, ka nezināšana neatbrīvo no atbildības, bet tomēr ir pārsteigts par Rīgas satiksmes darbinieka attieksmi. Viņš uzskata, ka piecas minūtes ir pārāk īss laiks, lai mierīgi, bez steigas samaksātu par stāvvietu.

Rīgas satiksmes viedoklis ir visai strikts – atvēlētais laiks, 5 minūtes, autostāvvietas apmaksāšanai ir optimāls, nekad tas nav bijis ilgāks, un nav arī plānots šo laiku pagarināt.

Uzņēmumā skaidro, ka nav nozīmes, ko šo piecu minūšu laikā dara autovadītājs. Ja ir vajadzība pasēdēt, pagaidīt, pasildīties vai vienkārši veikt zvanu, kas ilgāks par piecām minūtēm, par to jāmaksā.

Iespējams, Rīgas domei derētu padomāt par īpašām bezmaksas īstermiņa stāvvietām, kur drīkstētu runāt pa tālruni, lai nebūtu tas jādara, vadot automašīnu.

Vairāk skaties Bez Tabu sagatavotajā sižetā!