Iekšlietu ministrs Ģirģens: Ķuzim var nākties zaudēt amatu

14 komentāri
Iekšlietu ministrs Ģirģens: Ķuzim var nākties zaudēt amatu
IEVA LEINIŠA, LETA

Neapmierināts ar vairāku kriminālprocesu izmeklēšanas gaitu, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens šodien ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi.

Ģirģens uzdevis Ķuzim tuvākajā laikā prezentēt plānu, kā tiks uzlabots Valsts policijas darbs, īpaši – kā tiks panākta izmeklēšanas kvalitātes celšana. Ja policijas priekšnieka paustais ministru nepārliecinās, tad ar viņu tikšot pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.

Jau iepriekš Ģirģens paudis, ka ir neapmierināts ar vairāku krimināllietu izmeklēšanas dinamiku, kā piemērus minot Kuldīgā notikušā ugunsgrēka un Mārupes novadā nošautā advokātu un bijušā tiesneša Ulda Bērziņa lietas. 20. jūlija vakarā Mārupē notikušā nozieguma rezultātā bojā gājis Bērziņš, kurš sašauts, ierodoties mājās un sastopot laupītājus. Bērziņš ar šautām brūcēm nogādāts slimnīcā, taču tur miris.

Savukārt 17. jūlijā Ģirģens uzdeva veikt policijai intensīvu izmeklēšanu par gadījumu, kad Kuldīgas novadā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.