Iekšlietu ministrijas darbiniekiem grūti pārciest karstumu; ēkas uzlabošanai nepieciešami vēl vairāki miljoni

Pievienot komentāru
Iekšlietu ministrijas darbiniekiem grūti pārciest karstumu; ēkas uzlabošanai nepieciešami vēl vairāki miljoni
FOTO: LETA

Tveicīgie laikapstākļi var sagādāt arī lielas neērtības. Par neciešamu karstumu darba telpās vairākkārt sūdzējušies Iekšlietu ministrijas ēku kompleksā strādājošie, jo tur nav ierīkota gaisa dzesēšanas sistēma. Pagaidu risinājumi izrādījušies nepietiekami efektīvi, tāpēc vairāk nekā 70 miljonu eiro vērtā kompleksa uzlabošanā nepieciešams ieguldīt vēl vairākus miljonus.

Iekšlietu ministrijas ēku komplekss tika uzcelts 2007. gadā. Lai gan komplekss ir jauns un izmaksājis 75 miljonus eiro, tas ir nepilnīgs, kas ir arī uzskatāmi redzams. Karstajā laikā daudzi logi ir atvērti un tos sedz žalūzijas, bet kabinetos tiek izmantoti ventilatori. Tas ir vienīgais veids, kā darbiniekiem cīnīties ar karstumu, jo ēka tika uzcelta bez gaisa dzesēšanas sistēmas.

Ēku apsaimniekotājs Valsts nekustamie īpašumi skaidro, tāds bija valdības lēmums, lai ietaupītu naudu.

Viskritiskākā situācija bija pagājušajā gadā, kad vairāk nekā simts Valsts policijas darbinieku sūdzējās Darba inspekcijā. Telpās karstums bija kļuvis neizturams.

Ar problēmām Iekšlietu ministrijas ēkās nupat iepazīstināta valdība. Ziņojumā teikts, ka sūdzības par apdraudējumu darbinieku drošībai un veselībai saņemtas vairākkārtēji, jo darba vietās temperatūra būtiski pārsniedz normu. Bez gaisa dzesēšanas sistēmas ir arī Iekšlietu ministrijas poliklīnika, kas atrodas šajā ēku kompleksā, tāpēc karstums apdraud arī medicīnisko iekārtu darbību.

Policijai pērn nācās pieņemt ārkārtas risinājumu un darbiniekiem noteikt elastīgu darba grafiku un ļaut strādāt arī mājās. Kā teikts ziņojumā, tas rada risku, ka policisti pienākumus nespēj izpildīt laikus vai pat vispār netiek galā ar likumā noteiktajiem uzdevumiem.

Valsts policijas pārstāvis gan saka, ka karstuma dēļ darbs neesot ticis traucēts.

Kāda šobrīd ir situācija, iespējas pārliecināties ir ierobežotas, jo LNT Ziņas saņēma atļauju filmēt vien atsevišķās telpās, bet iekļūt poliklīnikā tika liegts. Iekšlietu ministrija arī nesniedza atbildi, kāpēc, ceļot ēku, tika nolemts taupīt uz gaisa dzesēšanas sistēmas rēķina.

Lai cīnītos ar karstumu, līdz šim izmantoti pagaidu risinājumi, un daudzviet uzstādītas lokālas gaisa dzesēšanas sistēmas, piemēram, policijas kabinetos un poliklīnikas laboratorijā.

Šovasar iekšlietu sistēmas darbinieki par neciešamu karstumu darba inspekcijā nav sūdzējušies.

Ēku apsaimniekotājs secinājis, ka ar līdzšinējiem risinājumiem darba apstākļu uzlabošanai ēku kompleksā tomēr bijis par maz. Tāpēc valdība tiek lūgta piešķirt aptuveni trīs miljonus eiro, lai divos korpusos izbūvētu gaisa dzesēšanas sistēmu. Par to valdība lems šoruden, veidojot jauno valsts budžetu.

Ja arī finansējums tiks piešķirts, šajās ēkās strādājošajiem ar karstumu būs jācīnās arī nākamvasar, jo darbus plānots pabeigt nākamā gada rudenī.