Komentāri

Tveicīgie laikapstākļi var sagādāt arī lielas neērtības. Par neciešamu karstumu darba telpās vairākkārt sūdzējušies Iekšlietu ministrijas ēku kompleksā strādājošie, jo tur nav ierīkota gaisa dzesēšanas sistēma. Pagaidu risinājumi izrādījušies nepietiekami efektīvi, tāpēc vairāk nekā 70 miljonu eiro vērtā kompleksa uzlabošanā nepieciešams ieguldīt vēl vairākus miljonus.

Iekšlietu ministrijas ēku komplekss tika uzcelts 2007. gadā. Lai gan komplekss ir jauns un izmaksājis 75 miljonus eiro, tas ir nepilnīgs, kas ir arī uzskatāmi redzams. Karstajā laikā daudzi logi ir atvērti un tos sedz žalūzijas, bet kabinetos tiek izmantoti ventilatori. Tas ir vienīgais veids, kā darbiniekiem cīnīties ar karstumu, jo ēka tika uzcelta bez gaisa dzesēšanas sistēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ēku apsaimniekotājs Valsts nekustamie īpašumi skaidro, tāds bija valdības lēmums, lai ietaupītu naudu.

Viskritiskākā situācija bija pagājušajā gadā, kad vairāk nekā simts Valsts policijas darbinieku sūdzējās Darba inspekcijā. Telpās karstums bija kļuvis neizturams.

Ar problēmām Iekšlietu ministrijas ēkās nupat iepazīstināta valdība. Ziņojumā teikts, ka sūdzības par apdraudējumu darbinieku drošībai un veselībai saņemtas vairākkārtēji, jo darba vietās temperatūra būtiski pārsniedz normu. Bez gaisa dzesēšanas sistēmas ir arī Iekšlietu ministrijas poliklīnika, kas atrodas šajā ēku kompleksā, tāpēc karstums apdraud arī medicīnisko iekārtu darbību.

Policijai pērn nācās pieņemt ārkārtas risinājumu un darbiniekiem noteikt elastīgu darba grafiku un ļaut strādāt arī mājās. Kā teikts ziņojumā, tas rada risku, ka policisti pienākumus nespēj izpildīt laikus vai pat vispār netiek galā ar likumā noteiktajiem uzdevumiem.

Valsts policijas pārstāvis gan saka, ka karstuma dēļ darbs neesot ticis traucēts.

Kāda šobrīd ir situācija, iespējas pārliecināties ir ierobežotas, jo LNT Ziņas saņēma atļauju filmēt vien atsevišķās telpās, bet iekļūt poliklīnikā tika liegts. Iekšlietu ministrija arī nesniedza atbildi, kāpēc, ceļot ēku, tika nolemts taupīt uz gaisa dzesēšanas sistēmas rēķina.

Lai cīnītos ar karstumu, līdz šim izmantoti pagaidu risinājumi, un daudzviet uzstādītas lokālas gaisa dzesēšanas sistēmas, piemēram, policijas kabinetos un poliklīnikas laboratorijā.

Šovasar iekšlietu sistēmas darbinieki par neciešamu karstumu darba inspekcijā nav sūdzējušies.

Ēku apsaimniekotājs secinājis, ka ar līdzšinējiem risinājumiem darba apstākļu uzlabošanai ēku kompleksā tomēr bijis par maz. Tāpēc valdība tiek lūgta piešķirt aptuveni trīs miljonus eiro, lai divos korpusos izbūvētu gaisa dzesēšanas sistēmu. Par to valdība lems šoruden, veidojot jauno valsts budžetu.

Ja arī finansējums tiks piešķirts, šajās ēkās strādājošajiem ar karstumu būs jācīnās arī nākamvasar, jo darbus plānots pabeigt nākamā gada rudenī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl