Iekšlietu darbiniekiem nākamgad turpinās augt atalgojums; minimālais pieaugums – 80 eiro

7 komentāri

Šonakt pieņemtajā Valsts budžetā paslēptas bija arī labas ziņas policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem un cietumsargiem. Jau otro gadu pēc kārtas viņiem algas paaugstināsies – minimums par 80 eiro.

Turklāt atkarībā no ieņemamā amata pieaugums var būt vēl lielāks. Piemēram, policijas izmeklētāju algas augšot uzreiz par vairākiem simtiem eiro.

Iekšlietu nozarei nākamā gada budžeta piešķirti aptuveni 47 miljoni eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Un liela daļa šīs naudas tiks atvēlēta jaunas atalgojuma sistēmas ieviešanai.

Iekšlietu ministrijā skaidro, ka jaunajā sistēmā policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji iedalīti pēc 31 funkcijas, kuru algas nosaka, ņemot vērā darba pieredzi, izglītību, atbildības un riska līmeni, kā arī to, vai darbam nepieciešama pielaide valsts noslēpumam. Līdz ar to izmeklētājs, kurš cīnās ar organizēto noziedzību saņems lielāku algu nekā, piemēram, kārtībnieks, pat ja viņu dienesta pakāpe būs vienāda. 

Valsts policijas vadība konkrētus skaitļus par to, kā varētu izmainīties algas, pagaidām vairās saukt. Vien norāda, ka tagad beidzot atkal varēšot piesaistīt un noturēt prasmīgus izmeklētājus, par ko pēdējā laikā saņemta barga kritika no ģenerālprokurora.

To, kādas būs precīzās algu izmaiņas, varēšot pateikt tikai nākamgad, jo šobrīd notiek pēdējie aprēķini. Jau tagad skaidrs, ka zemākais algas pielikums iekšlietu sistēmā būs ap 80 eiro, tāpat kā pirms gada. Tomēr atkarībā no amata un citiem faktoriem algas varēšot augt pat uzreiz par vairākiem simtiem eiro mēnesī. Konkrētāku piemēru dod iekšlietu darbinieku arodbiedrība. 

Augustāns skaidro, ka šobrīd izmeklētāju atalgojums atkarībā no iestādes ļoti svārstās, bet var būt pat tik zems kā 550 eiro pirms nodokļu nomaksa. Lai jaunā kārtība stātos spēkā gan vēl jāpieņem Ministru kabineta noteikumi. To plānots izdarīt decembra sākumā.

Lasi vēl