6 komentāri
Iedzīvotāju skaits Latvijā turpina sarukt; Latgalē vislielākais samazinājums
LETA

Centrālās statistikas pārvalde šodien publiskoja datus par iedzīvotāju skaita izmaiņām 2016. gadā. Dati liecina, ka 2017. gada sākumā Latvijā dzīvoja apmēram 1 950 000 iedzīvotāju, kas ir par 18 800 mazāk nekā gadu iepriekš.

Vislielākais iedzīvotāju skaita samazinājums aizvien bija vērojams Latgales reģionā – tur gada laikā iedzīvotāju skaits samazinājās par 6300 cilvēkiem jeb 2,3%. Statistikas dati rāda, ka iedzīvotāju skaits Vidzemē gada laikā samazinājies par 2,1%, Kurzemē – par 1,9%, Zemgalē – par 1,6%, bet Pierīgā – par 0,4%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No pilsētām iedzīvotāju skaits gada laikā palielinājies tikai Rīgā, kur pērn dzīvoja par 1800 cilvēkiem vairāk. Savukārt visstraujāk iedzīvotāju skaits samazinājies Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, bet vismazāk – Jelgavā.

Pērn tikai deviņiem novadiem iedzīvotāju skaits pieaudzis, turklāt, izņemot Aknīstes novadu, tie visi ir Pierīgas reģiona novadi. Vislielākais iedzīvotāju skaita pieaugums bija Carnikavas, Babītes, Ādažu un Garkalnes novados. Aknīstes novadā iedzīvotāju skaits ir pieaudzis par 15 cilvēkiem.

Tāpat CSP apkopotie dati liecina, ka 2015. un 2016.gadā samazinājies imigrantu, bet pieaudzis emigrantu skaits. Starptautiskās ilgtermiņa migrācijas dēļ iedzīvotāju skaits Latvijā 2016.gadā samazinājies par 12 200 cilvēku. Latvijā no citām valstīm ieradās aptuveni 8400 cilvēku, savukārt izceļoja – 20 600 cilvēku.

Vienlaikus pērn dabiskā pieauguma rezultātā iedzīvotāju skaits samazinājies par 6600 cilvēkiem. 2016.gadā piedzima 22 000 iedzīvotāju, bet nomira 28 600 cilvēku. Samazinājusies arī zīdaiņu mirstība, proti, pirmajā dzīves gadā miris 81 bērns jeb 3,7 uz 1000 dzīvi dzimušajiem. Gadu iepriekš mirušo bērnu skaits bija 4,1 uz 1000 dzīvi dzimušajiem.

CSP jaunākie dati liecina, ka pērn samazinājies visu Latvijā dzīvojošo lielāko tautību iedzīvotāju skaits. 2017.gada sākumā 62% Latvijas iedzīvotāju ir latvieši, 25,4% – krievi, 3,3% – baltkrievi, 2,2% – ukraiņi, 2,1% poļi, bet 5% ir pārējo tautību pārstāvji.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • ko darīt
  +2 +2 0

  ko darīt

  bēdīgi pat ļoti bēdīgi,kā to neredz valdība nesaprotu,gribās pagriezties un aiziet.
 • Braucu prom
  +2 +2 0

  Braucu prom

  Ko gan jūs gribējāt? Paliks iedzīvotāji vergot par kapeikām un galu galā, lai vēl piesmiej valdība? Drīz Latvija izmirs, to var garantēt.
 • Edgars Kļaviņš
  +1 +1 0

  Edgars Kļaviņš

  Latvijas ekonomiskais brīnums, un izcilā Latvijas valstsvīru veiksmīgais darba rezultāts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl