Iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ lauku bibliotēkās uz pusi saīsina darba laiku

2 komentāri
Iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ lauku bibliotēkās uz pusi saīsina darba laiku
Ilustratīvs foto. (Foto: f64)

Iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ lauku bibliotēkās uz pusi saīsina darba laiku. Tādu lēmumu pieņēmušas vairākas pašvaldības, izraisot Kultūras ministrijas bažas.

Tiek norādīts, ka bibliotēka daudzos Latvijas pagastos ir ne tikai vienīgā kultūras iestāde, bet arī centrālais izglītības un informācijas ieguves punkts. Visas bibliotēkas Latvijā ir aprīkotas ar ātrgaitas internetu, datortehniku, arī bibliotekāri ir apmācīti konsultēt cilvēkus.

Tagad pašvaldības spiestas šo vietu pieejamību ierobežot. Piemēram, Limbažu novada mazajās bibliotēkās kopš marta darba laiks jau ir saīsināts. Vietējie iedzīvotāji “LNT Ziņām” atzina, ka ar to nav apmierināti.

“Es zinu to, ka mēs esam mazi un melni, mēs neko dižu nepanāksim, ja viņi būs izlēmuši mūs likvidēt, viņi likvidēs. Bet cik sāpīgi tas būs. Laukos jau tā nav nekā. Daudz laimes dzimšanas dienā, mūsu mīļā Latvija,” saka Stienes bibliotēkas apmeklētāja Rūta Strautiņa.

Kāds ir pašvaldības arguments šādai rīcībai un ko tā rosina darīt, lai nebūtu šādi lauku ļaudīm sāpīgi soļi jāveic, stāstīsim vakara ziņās jau pēc divām stundām.

2 komentāri