Komentāri

Rīgā mežu zvēru kļūst aizvien vairāk. Iedzīvotāji pēdējā laikā ziņo ne tikai par redzētām mežacūkām un lapsām, tagad pilsētā parādījušies arī aļņi.

Galvaspilsētas domē ir izveidota īpaša komisija, kas spriedīs, ko darīt ar sirojošiem meža zvēriem. Taču, kamēr domnieki tikai spriež un veido komisijas, biologiem jau ir ieteikumi, kā samazināt mežacūku skaitu Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas pašvaldības policija joprojām saņem regulārus iedzīvotāju zvanus par novērotiem meža zvēriem Rīgā. Mežacūkas manītas Juglā, Meža kapos un pat pie Brīvības pieminekļa. Nule kā iedzīvotāji ziņojuši par agresīvi noskaņotiem aļņiem Daugavgrīvā. Lai spriestu, kā ierobežot zvēru populāciju pilsētvidē, domē ir izveidota medību koordinācijas komisija.

Par komisijas vadītāju ir iecelts pilsētas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs. Un tas pamudinājis domes opozīcijai veltīt ironiskas piezīmes Ušakovam. Proti, pilsētas mērs labprāt dalās ar informāciju par mežacūkām un aļņiem sociālajos tīklos, taču, tiklīdz jāatrod risinājums, atbildība tiek uzvelta citiem.

Tikmēr biologi norāda, ka meža zvēri pilsētvidē nav nekas ārkārtējs.

Biologs Jānis Ozoliņš, ka iedzīvotājiem visbīstamākās ir mežacūkas, kuras var kļūt agresīvas un pārnēsāt dažādas slimības. Vispirms vajadzētu apzināt vietas, kur tās pilsētvidē pulcējas, un tad piebarot.

Iepriekš izskanējuši vairāki minējumi, kāpēc pēdējā laikā Rīgā ir tik daudz meža zvēru. Rīgas vicemērs Andris Ameriks pat aizdomājies, ka pie vainas ir NATO karavīri. Lielgabalu zalvju troksnis Ādažu poligonā pārbiedē meža iemītniekus, un tie mūk uz Rīgu. Biologi gan tam nepiekrīt, norādot, ka mežacūku populācija Rīgas apkārtnē kļuvusi pārāk liela.

Lasi vēl