Iedzīvotājiem neizdevīgo nosacījumu dēļ līgumu ar “Tīrīga” nesteidz slēgt arī pašvaldībai piederošais uzņēmums RNP

2 komentāri
Iedzīvotājiem neizdevīgo nosacījumu dēļ līgumu ar “Tīrīga” nesteidz slēgt arī pašvaldībai piederošais uzņēmums RNP
Alise Šulca / f64

Par spīti Rīgas mēra Oļega Burova aicinājumam iedzīvotājiem slēgt līgumus ar atkritumu apsaimniekošanas monopolistu “Tīrīga”, to joprojām nav izdarījis pašvaldībai piederošais uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), jo “Tīrīgas” piedāvātie līguma nosacījumi šobrīd ir nepieņemami, raugoties no iedzīvotāju interešu viedokļa.

To TV3 Ziņām atzina RNP kapitāldaļu turētājs, Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks, kurš nezināja, vai un kad lielākais galvaspilsētas namu apsaimniekošanas uzņēmums varētu noslēgt līgumu ar “Tīrīgu”.

Baraņņiks atzina, ka “Tīrīgas” piedāvātie nosacījumi šobrīd ir “iedzīvotājiem neizdevīgi,” tāpēc RNP valdei uzdots tos uzlabot. Tāpat esot bažas par sadārdzinājumu, kas gulsies uz atkritumu ražotāju pleciem.

Baraņņiks neatklāja “Tīrīga” piedāvāta līguma nosacījumus, tomēr TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka “Tīrīga” izvirzījusi visai drastiskas prasības attiecībā uz kompensācijām, kad uz ceļiem esošo šķēršļu dēļ atkritumus nav iespējams savākt vai tam ir nepiemēroti laikapstākļi, piemēram, lietus.

Jāatgādina, ka iepriekš Rīgas mērs aicināja iedzīvotājus slēgt līgumus ar “Tīrīgu”, par spīti tam, ka tie paredz būtisku sadārdzinājumu, savukārt Konkurences padome pārbauda atkritumu monopola izveides likumību. Pēc Burova teiktā, ja nebūs pagaidu noregulējuma, tad “Tīrīga” strādās tikai ar tiem klientiem, kuriem ir līgums, bet pārējo atkritumi netiks izvesti. Savukārt pašvaldības policijai būs tiesības līguma neslēdzējus sodīt.

Koncesijas līgumam ar “Tīrīgu” par atkritumu savākšanu Rīgā spēka būtu jāstājas 15. septembrī. Līdz šim laikam savu lēmumu sola paziņot arī Konkurences padome.