2 komentāri

Ja nodokļu maksātājs iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) gada deklarāciju, viņam ir tiesības atgūt naudu par pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Runa ir par saimnieciskās darbības veicējiem, kuri maksā pilno IIN (24%) likmi. 

Savukārt pārējie iedzīvotāji deklarācijas iesniedz, lai atgūtu pārmaksāto nodokli, ja iepriekšējā gadā ir bijuši izdevumi par izglītību un medicīnas pakalpojumiem, kā arī citos gadījumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID vienmēr ir aicinājis šādas deklarācijas iesniegt, un, protams, ir patīkami reizi gadā atgūt kaut nelielu daļu naudas, kas katru gadu ”aiziet” nodokļos. Bet šogad ir iestājusies visai nepatīkama situācija, un varētu pat teikt, ka VID ir apmainījies vietām ar nodokļu maksātājiem, precīzāk nodokļu nemaksātājiem.

Ik pa laikam piezvanām, pajautājām, kad būs naudiņa, bet otrpus klausulei pasaka, ka šo visu nekomentēs un nomet klausuli. Vēlētos tad uzzināt, kā tas ir iespējams, ka tā izturas pret klientiem un vienkārši nesniedz komentārus, nerunājot jau vēl par naudu!

”Es iesniedzu 30. martā, līdz 30. jūnijam viņiem ir jāizskata, un jāizmaksā man nauda. 30. jūnijā viņiem zvanīju, un viņiem vēl nebija pieņemts lēmums. Neesmu vienīgā, man gan vīram, gan mammai, vairākām draudzenēm. Mēs visi zvanām, sūdzamies. Uz jautājumu: kad tad var gaidīt naudu; atbilde: “Nu ja līdz septembrim nebūs, tad skatīsimies,” stāsta TV3 raidījuma Bez Tabu skatītāja.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

 • LĪGA
  +3 +3 0

  LĪGA

  Par šādu rīcību arī viņiem būtu jāaprēķina kavējuma nauda tikpat naski cik viņi to dara cilvēkiem. Ja viņi drīkst ar atpakaļejošu datumu arpēķināt kavējuma naudu, tad lai ir tikpat godīgi arī pret sevi... kā var būt ka viņi no mums drīkst "izsūkt" pilnīgi visu, bet kolīdz pašiem jādara - tā čuš - nekas nenotiek laicīgi, uz zvaniem nevar atbildēt, uz vēstulēm arī nē... Tas nav godīgi!
 • Kode
  0 0 0

  Kode

  Tieši tā!!!!! Arī VID būtu jāaprēķina kavējuma nauda. Mums ļoti naski tiek rēķinātas soda naudas kad nesamaksā laicīgi, bet kapēc tad nevarētu arī VID rēķināt soda naudas par iedzīvotājiem neizmaksātajām naudām laikā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl