Komentāri
Iedzīvotāji visvairāk baidās no zagļiem, cieš – no appludināšanas
FOTO: LETA

Domājot par sava mājokļa drošību, Latvijas iedzīvotāji kā lielākos tā draudus saskata ielaušanos un zādzību iespējamību (54%), uguns nelaimes (52%) un ūdens noplūdes varbūtību (51%), liecina Swedbank veiktā aptauja.

Pērn tieši cauruļvadu plīsumi un to rezultātā radušās noplūdes visbiežāk (60%) radījuši ievērojamus bojājumus mājoklim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vidējā zaudējuma summa ūdens radīto bojājumu gadījumos ir 758 eiro. Zādzību ar ielaušanos, laupīšanu skaits bijis būtiski mazāks (tikai 8% apdrošināšanas gadījumu), taču klientiem radītais zaudējumu apmērs uz pusi lielāks – vidēji 1547 eiro.

Uguns nelaimes notiek vēl retāk (3% apdrošināšanas gadījumu), taču to rezultātā klientam radīto zaudējumu apmērs var sasniegt pat 9173 eiro.

Interesanti, ka cilvēku domas par to, kas varētu apdraudēt viņu mājokli, mainās atkarībā no to dzīvesvietas – pilsētnieki biežāk kā apdraudējumu izjūt iespējamo ielaušanos viņu mājoklī, kā arī ūdens noplūdes.

Tikmēr laukos mītošajiem vidēji biežāk bažas rada iespējamās uguns nelaimes (61% pretstatā 52% vidēji), dabas untumu (plūdu, vētru) radītās sekas (31% pretstatā 18% vidēji), kā arī nokrišņu radītie bojājumi (23% pretstatā 17% vidēji).

Vaicāti par iespējamo rīcību gadījumā, ja mājoklim nodarīti bojājumi, kuru atjaunošanas izmaksas pārsniedz viena mēneša ienākumus, lielākā daļa jeb 41% aptaujāto norāda, ka vērstos pēc palīdzības pie sava apdrošinātāja. Trešdaļa (32%) uzskata, ka spētu segt mājoklim radītos zaudējumus no saviem uzkrājumiem, vēl 28% aizņemtos no draugiem vai tuviniekiem, savukārt 27% nāktos atlikt zaudējumu segšanu līdz brīdim, kad būs sakrāti tam nepieciešamie līdzekļi.

Lai novērstu visbiežāk izplatītos nelaimes gadījumus mājoklī

  • Veicot ūdensvada un kanalizācijas cauruļu nomaiņu remonta laikā, izvēlies kvalitatīvas caurules, un uztici darbu speciālistam ar atbilstošu kvalifikāciju;
  • Regulāri pārbaudi vai ūdensvadu lokanais pievads ūdens maisītājiem, tualetes podam, veļas mašīnai nav bojāts vai ieplīsis;
  • Atstājot mājokli, pārliecināties, ka logi ir aizvērti un durvis aizslēgtas. Aizslēgt durvis ieteicams arī pārnākot mājās. Turklāt kvalitatīvas, drošas durvis un slēdzene, var pasargāt no daudz lielākiem zaudējumiem ielaušanās mēģinājuma gadījumā;
  • Nakts vai prombūtnes laikā mājokļa iekštelpās vai citā slēgtā telpā ieteicams novietot mantas, kas tiek izmantotas ārpusē, piemēram, zāles pļāvēju, velosipēdu, bērnu ratiņus;
  • Ja mājoklī tiek izmantota malkas apkure, seko līdzi, lai krāsns durtiņas būtu stingri aizvērtas un pa tām nevarētu izkrist degoša pagale vai ogles. Neatstāj viegli uzliesmojošus priekšmetus krāsns vai kamīna tuvumā;
  • Ja esi mājas īpašnieks – tīri dūmvadus un skursteņus vismaz reizi gadā;
  • Visizplatītākais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni, tāpēc nesmēķē istabās, kurās atrodas viegli uzliesmojošas lietas, kā arī neatstāj bez uzraudzības bērnus degošu priekšmetu tuvumā;
  • Ugunsgrēku var izraisīt elektroinstalācijas vai elektroiekārtu bojājumi, tāpēc to remontu drīkst uzticēt tikai speciālistam ar atbilstošu kvalifikāciju. Neizmanto bojātas sienas kontaktligzdas, slēdžus un elektriskos vadus bez izolācijas.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl