Komentāri
Iedzīvotāji neredz ieguvumus no Rail Baltica projekta
FOTO: LETA

Ķekavas pašvaldība ir gatava atbalstīt Rail Baltica projektu valsts mērogā, jo tas varētu būt ieguldījums kopējā valsts attīstībā, tomēr ieguvumu sev Ķekavas novada iedzīvotāji projekta īstenošanas rezultātā neredz, informēja Ķekavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un konsultatīvā atbalsta daļas vadītāja Vineta Bērziņa.

Bērziņa informēja, ka no iedzīvotājiem vērojama liela atsaucība dalībai sabiedriskajā apspriešanā par dzelzceļa trasi Rail Baltica – uz sanāksmi šodien bija ieradušies ap 200 cilvēku, un tas ir visapmeklētākais pasākums novadā pēdējā laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bērziņa skaidroja, ka jau iepriekš Ķekavas iedzīvotāji pauduši bažas par dzelzceļa trases tiešo tuvumu dzīvojamām mājām, nākotnē paredzamo troksni un vides piesārņojumu, kā arī satraukumu par kravu bīstamību. Tāpat daudzi iedzīvotāji pauduši bažas par projekta negatīvo ietekmi uz Ķekavā ierasto lauku ainavu. Šādas sūdzības no novada iedzīvotājiem saņemtas pērnā gada nogalē pašvaldības rīkotajā sabiedriskajā apspriešanā par Rail Baltica projektu, ko apmeklēja vairāk nekā 260 cilvēku.

Kā ziņots, šodien Ķekavā notiek sākotnējās sabiedriskās apspriešanas par dzelzceļa trasi Rail Baltica sanāksme.

Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetrus jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šī projekta izmaksām. 2015.gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020.gada.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl