Komentāri

Pagājis pirmais gads kopš elektrības tirgus atvēršanas mājsaimniecībām. Lai gan elektrību var pirkt no vairākiem tirgotājiem, iedzīvotāji šo iespēju izmantojuši ļoti kūtri. Bet tie, kuri pamēģinājuši ko jaunu, ir spējuši pamatīgi ietaupīt. 

Visu pirmo gadu konkurencei atvērtajā elektrības tirgū Miks palika pie sākotnēji nomainītā tirgotāja, un pirka elektrību par biržas cenu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sākumā raizes sagādāja neziņa, bet tad viss iegājies. Ielāgoti principi, ka cenas pa dienu ir augstākas, bet vēlā vakarā un naktī elektrība ir lēta, tad arī Mika ģimene slēdza elektriskās ierīces un mazgāja drēbes vai traukus.

Ja sākumā likās, ka gads bijis mierīgs un nekas nav mainījies, tomēr, nedaudz parēķinot, rezultāti Miku šokēja: sanāca, ka ģimene faktiski vienu mēnesi elektrību lietojusi par velti.

Tādu kā Miks, kas mainīja elektrības lietotāju, Latvijā bijis ļoti maz. Latvenergo var plati smaidīt, jo absolūti lielākā daļa klientu – virs 750 tūkstošiem – joprojām palikuši pie kādreizējā monopoluzņēmuma. Pēc Latvenergo datiem, vien 10 tūkstoši klientu pārgājuši pie cita elektrības tirgotāja.

Elektrības tirgotājs 220 Energia savukārt uzskata, ka mājsaimniecības pirmajā gadā nav pienācīgi izmantojušas iespējas, ko dod atvērtais elektrības tirgus. Bet, ņemot vērā cilvēku pasivitāti, 220 Enerģija ar nedaudz virs 2000 klientu, ir apmierināti.

Video

Lasi vēl