5 komentāri
Iedzīvotāji dāvanas dotu Vējonim un Ušakovam, bet žagarus Šadurskim un Āboltiņai
FOTO: LETA

Jaunākais “Baltic International Bank Latvijas barometrs” liecina, ka gada laikā stipri mainījušās Latvijas iedzīvotāju domas par to, kas valstij rada vislielākos draudus. Pērn iedzīvotāju prātos dominēja bēgļu jautājums, savukārt 2016. gada novembrī veiktais pētījums atklāj, ka iedzīvotājus visvairāk uztrauc Latvijas ekonomiskā lejupslīde.

Aizvadītā gada pētījums atklāj, ka vairāk nekā puse (53%) iedzīvotāju bija satraukti par bēgļu jautājumu, kam stipri uz pēdām mina arī bažas par nelegālajiem imigrantiem (32%) un terorisma draudiem (18%). Savukārt gadu vēlāk iedzīvotāju domas ir būtiski mainījušās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad satraukumu par bēgļiem un patvēruma meklētājiem pauduši 30% iedzīvotāju, savukārt nelegālie imigranti un terorisma draudi tika minēti vēl ievērojami retāk. 2016. gadā Latvijas iedzīvotāji atzīst, ka reālākie draudi, viņuprāt, ir valsts ekonomiskā lejupslīde (34%), demogrāfiskās problēmas (31%), kā arī korupcijas uzplaukums (21%).

Visvairāk par ekonomisko lejupslīdi ir nobažījušies Latgalē, Rīgā un Vidzemē dzīvojošie. Iedzīvotāji Zemgalē norāda, ka vairāk par ekonomisko lejupslīdi viņus uztrauc Latvijas demogrāfiskās problēmas, savukārt Kurzemē dzīvojošie saglabā gluži atšķirīgu nostāju – norādot, ka bažas par bēgļiem un patvēruma meklētājiem joprojām ir aktuālas.

Kurš pelnījis dāvanu, kurš – žagarus?

Kā katru gadu Ziemassvētku vecītis kādam atnes dāvanu, bet citam – pelnītos žagarus. Šogad Ziemassvētku vecīša lomā tika lūgti iejusties Latvijas iedzīvotāji, lai noteiktu, kas, pēc viņu domām, 2016. gadā paveicis visvairāk labo darbu, bet kurš nedarbus.

Aptauja liecina, ka šogad iedzīvotāji vislielākās dāvanas nolēmuši piešķirt Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim (15%) un Rīgas mēram Nilam Ušakovam (14%). Kā liecina rezultāti, arī pērn iedzīvotāji bija izdarījuši tādu pašu izvēli. Tāpat salīdzinoši lielu dāvanu sainīti šogad nopelnījis arī basketbolists Kristaps Porziņģis (6%) un komponists Raimonds Pauls (5%).

Savukārt žagarus šogad visvairāk aptaujāto iedzīvotāju piešķirtu izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (14%). Tāpat aptaujātie žagarus dāvanu vietā nosūtītu arī Saeimas deputātei Solvitai Āboltiņai (13%), kura tādu pat buntīti saņēma arī 2015. gadā.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

TOP komentāri

 • Juris
 • SO.
  +4 +4 0

  SO.

  Ušakovam tiešām pienākas balva- viņa vadībā uzcelts zelta tilts, izcili strādāts, tērējot naudu Barona ielā, ar tīru ūdeni iemācījušies mazgāt auto, zaļā saimniekošana cieņā, bet tagad ,ielas platumu nemainot, tur vēl varēs ielikt tramvaja sliedes...
 • MARI
  +3 +3 0

  MARI

  kaut kāds stulbums-Šadurskim noteikti pateicība, bet par ko-ušakam pateicība-tikai žagarus par ielas remontu utt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl