Iedzīvotāji arvien biežāk sūdzas par trokšņu līmeni, tostarp satiksmes radīto skaļumu

Komentāri

Arvien biežāk iedzīvotāji sūdzas par trokšņu līmeni, tostarp satiksmes radīto skaļumu, tā norāda Veselības inspekcijā. Tikmēr 2014. gadā stājušies spēkā jauni noteikumi, kas paredz, ka dienā un naktī pieļaujamais trokšņu līmenis drīkst būt par 5 decibeliem lielāks. Eksperti uzskata, ka tā ir būtiska atšķirība.

Lai iedzīvotājus pasargātu no satiksmes radītā trokšņa, vienīgā vieta Latvijā, kur šobrīd uz valsts nozīmes autoceļiem ir uzstādītas trokšņu slāpējošās sienas, ir pie Saulkrastiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Citiem, aizbildinoties diemžēl ar līdzekļu un arī valsts prioritātēm, jāsamierinās ar šādu satiksmes radīto dūkoņu. Bet to, cik liels ir šis troksnis, neviens arī īsti nezina, jo pēdējais pētījums Latvijā noticis apmēram pirms trīs gadiem.

Latvijas Valsts ceļi norāda, – troksni uz intensīvākajām šosejām mēra reizi piecos gados. Biežāk tas neesot nepieciešams, jo situācija tik strauji nemainoties.

Tikmēr gan Latvijas Valsts ceļi, gan arī Veselības inspekcija ik pa laikam saņem iedzīvotāju sūdzības par radīto troksni.

Galvenokārt sūdzības ir bijušas par to, ka satiksmes troksnis traucējis cilvēkiem naktsmieru. Tieši tas arī rada lielāko draudu veselībai, jo sekas neesot jūtamas uzreiz.

Šobrīd viens no veidiem, kā uz lielajām šosejām tiek samazināts trokšņu līmenis, esot seguma atjaunošana, tāpat arī nākotnē, piemēram, Ikšķilē, paredzēts būvēt trokšņu slāpējošo sienu. Tomēr Valsts ceļi met akmeni arī pilsētplānotāju lauciņā.

Veselības inspekcija norāda, ka tikmēr Eiropā līdz pat 40% iedzīvotāju ir pakļauti paaugstinātai satiksmes trokšņu iedarbībai un ka Latvijā šī situācija varētu nebūt tik dramatiska. Tomēr līdz ar Ministru kabineta noteikumiem, kas pieņemti 2014. gadā, par 5 decibeliem ir pacelts pieļaujamais trokšņu līmenis un eksperti norāda, ka šī atšķirība ir liela.

Lasi vēl