Iededz Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskuru – sākas Lāčplēša dienai veltītie pasākumi

0 Komentāru
Iededz Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskuru – sākas Lāčplēša dienai veltītie pasākumi
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Pie Latvijas Kara muzeja šodien, 5. novembrī, iededza Brīvības cīnītājiem veltītu piemiņas ugunskurs. Tas degs līdz pat Lāčplēša dienas vakaram.

Turpat pie muzeja notiek Zemessardzes 1. Rīgas brigādes militārās tehnikas un ekipējuma izstāde.

Tāpat pasākumā atklās akciju “Uzdāvini lentīti”, kuras laikā ikviens ir aicināts salocīt sarkanbaltsarkano lentīti, lai to kādam uzdāvinātu. Aizsardzības ministrija aicina iemūžināt lentīšu locīšanu un dāvināšanu fotogrāfijās vai video, lai dalītos ar tām sociālajos tīklos.

Pirmās salocītās lentītes akcijas “Uzdāvini lentīti” atklāšanas pasākumā svinīgi pasniegs organizācijām, kas atsaucās Aizsardzības ministrijas aicinājumam saņemt šādu simbolisku dāvanu. Plānots, ka klātienē salocītās lentītes saņems Rīgas Dzemdību nams, Pestīšanas armija, pansionāts “Liepa”, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs, kā arī vairākas valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles.

Lentīšu locīšanā Latvijas Kara muzejā būs aicināti piedalīties arī visi klātesošie.

Akcijā “Uzdāvini lentīti” iesaistīsies ne tikai tūkstošiem skolēnu, bet arī sociālās aprūpes centru, pansionātu, slimnīcu un bērnu namu iemītnieki, kuri gan saņems, gan dāvinās lentītes.

Svinīgajā pasākumā piedalās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija, kā arī Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.

0 Komentāru