Ieceri par tautas vēlētu prezidentu atbalsta 78% iedzīvotāju

0 Komentāru
Ieceri par tautas vēlētu prezidentu atbalsta 78% iedzīvotāju
FOTO: LETA

Ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu atbalsta 78% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem, liecina aģentūras TNS un telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes” oktobrī veiktais pētījums.

Uz jautājumu, vai personīgi atbalstāt ideju par tautas vēlētu prezidentu, 43% respondentu atbildējuši “noteikti jā”, savukārt 35% – “drīzāk jā”.

Tikmēr 16% iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā pauduši noraidošu viedokli par ideju, ka Valsts prezidentu vēlētu tauta, attiecīgi sniedzot atbildes “drīzāk nē” (11%) un “noteikti nē” (5%).

Savukārt 6% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Aptauja veikta laikā no šī gada 14. līdz 16.oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jāpiebilst, ka idejai par tautas vēlētu prezidentu liels atbalsts ir arī jaunievēlētās Saeimas deputātu vidū.

No parlamentā iekļuvušajām partijām prezidenta ievēlēšanas kārtības maiņu neatbalsta tikai Vienotība. Zaļo un zemnieku savienība, Reģionu apvienība un partija No sirds Latvijai uzskata, ka izmaiņas likumdošanā jāveic līdz nākamā gada vidum, kad beigsies Andra Bērziņa termiņš. Saskaņieši, lai gan ideju atbalsta, iesaka tik ļoti nesteigties.

Tikmēr  Nacionālā apvienība uzskata, ka pārejot uz tautas vēlēta prezidenta sistēmu, būtu arī jāpaplašina prezidenta pilnvaras.

0 Komentāru