7 komentāri
Iecerēts, ka eksāmenu kārtošanas valoda skolās būs tikai latviešu – izskatīšanai valdībā virza jaunus noteikumus
Foto: LETA / AFP

Ministru kabineta komiteja (MKK) šodien izskatīja noteikumu projektu, kas paredz, ka 9. un 12. klašu skolēniem eksāmena kārtošanas valoda būs latviešu valoda. Tika nolemts, ka šis noteikumu projekts tiks virzīts izskatīšanai valdībā.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) noteikumu projekts attiecas arī uz mazākumtautību izglītības programmām un paredz latviešu valodā kārtot visus eksāmenus, izņemot eksāmenus valodu mācību priekšmetos. Tas nozīmē, ka vairs nebūs izvēles tiesības attiecībā uz valodu, kurā kārtot eksāmenu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat arī ir iecerēts, ka eksāmena vadītājs eksāmena norisi vada latviešu valodā, izņemot valodu mācību priekšmetos. Līdz šim eksāmenu novērotāji konstatējuši, ka bieži vien atsevišķās mazākumtautības skolās eksāmeni tiek vadīti mazākumtautību valodā.

Jauno noteikumu mērķis ir veiksmīgāk integrēt mazākumtautību skolēnus darba tirgū un veicināt labāku valsts valodas apguvi, kā arī nodrošināt, lai jaunieši veiksmīgāk varētu iekļauties profesionālajās skolās, kurās lielākoties mācības notiek valsts valodā un eksāmeni tiek kārtoti valsts valodā.

Šis noteikumu projekts ietekmēs 108 vidējās izglītības iestādes.

Savukārt attiecībā uz 9. klases eksāmeniem noteikumu projekts skars 168 pamata un vidējās izglītības iestādes.

Plašāk par jaunajiem noteikumiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • Sintija Birina
  0 0 0

  Sintija Birina

  Ar 25 gadu nokavēšanos... Jautājums, kādēļ tas sen jau nav pieņemts...
 • Biruta Skuja
 • Anita Skangale
  0 0 0

  Anita Skangale

  Sen jau vajadzēja! Ka tik nav par vēlu! Lielākā daļa krievvalodīgo vairs negrib runāt latviski un to arī neliek saviem bērniem: veido attieksmi, ka nevajag. Darbā ar to sastopos gandrīz katru dienu! Cilvēki, kuri te piedzimuši, auguši nesaprot ( vai izliekas) vienkāršus vārdus! Nedomāju, ka mēs "viņus integrēsim".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl