“Ideja laba, bet pārāk augstu,” rīdzinieki vērtē jauno elektronisko tablo pieturvietā

2 komentāri
“Ideja laba, bet pārāk augstu,” rīdzinieki vērtē jauno elektronisko tablo pieturvietā
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Tuvākajās nedēļās 15 SIA “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļu pieturvietās uzstādīs elektroniskos tablo, kuros būs redzams reālais transportlīdzekļu pienākšanas laiks.

Pirmais tablo ir uzlikts 13. janvāra ielas pieturvietā. Lai gan bija paredzēts, ka tas tiks ieslēgts jau šodien, bet pagaidām vēl nedarbojas. Četru līdz sešu nedēļu laikā būs izvietotas arī pārējās ierīces.

TV3 Ziņu aptaujātie rīdzinieki atzinīgi vērtē tablo uzstādīšanu, bet pagaidām gan esot grūti tos pamanīt, jo tie vēl nestrādā un esot uzstādīti pārāk augstu. Kāds arī bažījās, vai tie spēs pārziemot.

Pilotprojekta režīmā tablo tiks izvietoti 15 noslogotākajās pieturvietās. Izmēģinājums ilgs aptuveni sešus līdz deviņus mēnešus, kuru laikā tiks testēta tablo darbība un iegūti citi dati. Balstoties uz iegūto informāciju, tiks izstrādāts investīciju plāns un karte, kur tablo būtu uzstādāmi nākotnē.

Vasaras laikā tikšot izstrādāta arī reāllaika aplikācija, kurā ikviens iedzīvotājs varēs apskatīties reālo transportlīdzekļa atrašanās vietu un pienākšanas laiku.

“Rīgas satiksme” informē, ka viena tablo uzstādīšanas izmaksas svārstās no 1000 līdz 2500 eiro. Dārgāki tie ir tajās vietās, kur nav elektrības pieslēguma un tā jāievelk īpaši šim mērķim.