Holokausts ir Latvijas vēstures kopējā traģēdija, uzskata Vējonis

Pievienot komentāru
Holokausts ir Latvijas vēstures kopējā traģēdija, uzskata Vējonis
FOTO: LETA

Holokausts ir Latvijas vēstures kopējā traģēdija. Tā piemiņa atgādina par nepieciešamību arī mūsdienās izzināt tā laika notikumus un izskaust antisemītismu un ksenofobiju, pirmdien, 4. jūlijā, piedaloties Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas brīdī, akcentēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Piemiņas brīdī memoriālā ebreju genocīda upuriem Rīgā Raimonds Vējonis atgādināja, ka holokausta noziegumi Latvijā ienāca no ārpuses līdz ar Otro pasaules karu, kas iznīcināja Latvijas valsti un tūkstošiem mūsu līdzcilvēku. Prezidents aicināja turpināt holokausta vēstures lappušu iepazīšanu, pieminēt ebreju un visas Latvijas holokausta upurus: ”Holokausta traģēdija ir atgādinājums arī šodien būt modriem. Ikdienā joprojām redzam, cik trausla ir izpratnes robeža par citām kultūrām un reliģijām. Katram jāapzinās sava atbildība, ja tiek sludināti aicinājumi uz neiecietību un naidu.”

”Diemžēl holokausts nenotika arī bez pašu līdzskrējējiem un noziegumu izpildītājiem, un šiem noziegumiem nav noilguma un attaisnojuma. Vissvarīgāk to apzināties mums – paaudzēm, kuras šīs šausmas nav pieredzējušas, jo vēl nebija dzimušas,” teica Valsts prezidents.

”Tikpat svarīgi arī atcerēties tā laika varoņus – ebreju glābējus, kuri, neskatoties uz patiesām dzīvības briesmām sev un savām ģimenēm, holokausta laikā glāba līdzcilvēkus, kā arī saglabāt liecības un atmiņas par šiem drosmīgajiem cilvēkiem.”

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā Valsts prezidents apmeklēs arī muzeju Ebreji Latvijā un iepazīsies ar Žaņa Lipkes memoriālu.