Holandē sākta airBaltic lidmašīnas šasijas ekspertīze

Komentāri

Holandes nacionālā laboratorija sākusi pētīt airBaltic Bombardier lidmašīnas šasijas daļas. Tā ir daļa no izmeklēšanas, kas uzsākta pēc negadījuma ar lidaparāta ārkārtas nosēšanos Rīgas lidostā.

Holandes nacionāla laboratorijā nodotas incidentā iesaistītās lidmašīnas divas priekšējās šasijas daļas ar mehānismiem. Bet uz speciālo laboratoriju Anglijā ir nosūtīti hidrauliskie šķidrumi.

Pašlaik Amsterdamā atrodas gan Latvijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja, gan ražotāja Bombardier, gan aviokompānijas airBaltic, gan arī Kanādas drošības izmeklēšanas biroja pārstāvji. Viņi novēro ekspertīzes gaitu.

Jau ziņots, ka trīs gadus veca airBaltic lidmašīna Bombardier Q400 NextGen, kas izlidoja no Rīgas uz Cīrihi, 17 septembrī bija spiesta atgriezties un veikt ārkārtas nosēšanos pastiprinātas drošības apstākļos. Lidmašīnai bija radušās problēmas ar priekšējo šasiju.

Uzreiz pēc airBaltic pārbaudīja visas 12 šādas lidmašīnas. Pārbaužu dati ir iesniegti izmeklēšanas birojam. 15:25

Pēc Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja informācijas, arī citām šis markas lidmašīnām esot konstatēti dažādi nelieli ar šasiju darbu saistīti trūkumi. Bet drošību tas neietekmējot.

Holandes nacionālas laboratorijas atzinums varētu tiek gaidīts pēc mēneša. Bet izmeklēšanas rezultāti varētu tikt publiskoti pēc vairākiem mēnešiem. Vadoties pēc tiem, aviokompānijas vai ražotājs Bombardier arī veiks nepieciešamus uzlabojumus.

Video

Lasi vēl