Hidroelektrostaciju dēļ zivju nārsts ir apdraudēts, tāpēc tiek rīkotas īpašas ligzdas

Komentāri

Daugavā un citās upēs sācies zivju nārsts. Taču hidroelektrostacijas un to dēļ svārstīgais ūdens līmenis traucē veiksmīgam nārstam un tātad zivju populācijai. Tāpēc Daugavā tiek ne tikai palaisti zivju mazuļi, bet arī tāda lieta kā mākslīgas zivju nārsta ligzdas.

Ātrā solī biedrības Mēs zivīm vadītājs Ivars Dubra dodas pie savas motorlaivas, lai apskatītu, kas notiek mākslīgajās zivju ligzdās. Tās tika ievietotas pirms 10 dienām Daugavā pie Kaibalas un Ikšķiles.

Katra ligzda ar auklu ir piestiprināta pie plastmasas pudeles, kas peld ūdenim pa virsu, un tādēļ ligzdu uzreiz ir viegli pamanīt.

Biedrība Mēs zivīm un Latvenergo mākslīgo nārsta ligzdu izvietošanu ūdenskrātuvē veic jau septīto gadu.

Atbilstoši speciālistu aprēķiniem 400 ieliktajās ligzdās kopā ir aptuveni 20 miljoni ikru. Ja no tiem 5 līdz 10% no tiem attīstījušos zivtiņu izdzīvo, tas ir labs Daugavas zivju krājumu papildinājums. Mākslīgās nārsta ligzdas ir piemērotas Daugavai raksturīgajām zivju sugām – raudām un brekšiem.

Dabā ir novērots, ka raudu nārsta laiks ir kļavu ziedēšanas laikā, bet brekši nārstošanai izvēlas ievu ziedēšanas laiku. Starp citu, mākslīgajās ligzdās mēdz nārstot arī līdakas, līņi un asari.

Video

Lasi vēl