Hermanis par JRT remontu: Prezidentam ar ”mājas izmēšanu” neveicas

5 komentāri
Hermanis par JRT remontu: Prezidentam ar ”mājas izmēšanu” neveicas
OKSANA DŽADANA, F64

Preses konferencē par Jaunā Rīgas teātra (JRT) jauno sezonu teātra mākslinieciskais direktors Alvis Hermanis veltīja kritiskus vārdus Valsts prezidentam Egilam Levitam par neiesaistīšanos strīdā saistībā JRT ēkas Lāčplēša ielā būvdarbiem.

Hermanis norādīja, ka šo sezonu teātrim vajadzēja aizvadīt jau izremontētajās teātra telpās Lāčplēša ielā, taču tas tā nav noticis. ”Mēs joprojām esam teātris ”uz ielas”,” preses konferencē sacīja Hermanis. Viņš piebilda, ka nesamierināsies ar šo situāciju.

Ēkas īpašnieka ”Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un būvnieka ”ReRe Būve 1” strīdā teātra kolektīvs atbalsta VNĪ viedokli, akcentēja JRT mākslinieciskais vadītājs.

Hermanis vērsa uzmanību, ka prezidents izteicies par likstām ap Latvijas Universitātes rektora iecelšanu, bet ”par mums viņam nav nekas sakāms”. JRT mākslinieciskais vadītājs piebilda: ”Ar to slotas slaucīšanu, izmēšanu [prezidentam] kaut kā neveicas.”

Hermaņa teiktais bija uztverama kā norāde uz Levita teikto inaugurācijas runā Saeimā 8. jūlijā, kurā prezidents norādīja uz korupcijas problēmām un citām nebūšanām valstī, un uzsvēra: ”Ir jāņem rokās slota un jāizmēž māja. No tiem mēsliem, kas ir sakrājušies trīsdesmit gados, kas velkas mums līdzi un kas mūs šodien šķir no augsti attīstītas, tiesiskas demokrātijas, piemēram, krāpšanās iepirkumos, partiju atkarība no ziedotājiem, korupcija, nodokļu nemaksātāji, kur blēži saņem daļu no kopējā labuma, bet nepiedalās tā vairošanā, ēnu lobijs un tamlīdzīgi.”

Kā vēstīs, VNĪ jūlijā paziņojis par līguma laušanu ar pilnsabiedrību “ReRe būve 1”. prognozē, ka būvnieki mēģinās panākt lieguma uzlikšanu turpmākiem JRT būvdarbiem.

5 komentāri