Helmanis noliedz vainu; advokāts uzskata, ka KNAB ir ietekmējams

1 komentārs
Helmanis noliedz vainu; advokāts uzskata, ka KNAB ir ietekmējams
OKSANA DŽADANA, F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) atrodas Ogres novada domes telpās. LNT Ziņas novēroja, kā KNAB darbinieki Helmani pavada uz viņa kabinetu. Klāt bija arī Helmaņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Helmanis noliedza, ka būtu krāpies ar slimības lapām, bet pārējos komentārus atstāja Vārpiņa ziņā.

Advokāts KNAB kriminālprocesu saistīja ar Helmaņa politisko oponentu darbībām un izteica pieņēmumu, ka KNAB ir ”ietekmējams”. Vārpiņš gan nekomentēja, kas viņam tā liek domāt.

Pašlaik KNAB darbinieki, Helmanis un Vārpiņš atrodas Ogres novada domes priekšsēdētāja kabinetā.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Ogres novada domes amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Šā gada februārī veikto krāpniecisko darbību dēļ pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855,71 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka KNAB trešdienas rītā aizturējis Helmani, tā vēstīja aģentūra LETA. Ogres novada domes priekšsēdētāju aizturēja aizdomās par krāpšanu. KNAB darbinieki arī veica kratīšanu Ogres novada domes ēkā.

Helmanis arī KNAB lietu nosauca par ”pārpratumu”. Tikmēr Vārpiņš norādīja, ka nākamajā nedēļā tiesai jāskata kasācijas sūdzību citā lietā, kurā Helmanis ir apsūdzēts. Advokāts KNAB darbības saistīja ar šo faktu.

Informācija ziņu aģentūrā LETA liecina, ka 2009. gadā Valsts policija Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kāds kompromitējošs sižets. Vienlaikus tika aizturēts Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks. Rīgas apgabaltiesā aprīlī Helmanim un Robežniekam atstāja spēkā piespriesto 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā.

Plašāk par tematu LNT Ziņās šovakar plkst. 20.00.
1 komentārs