Haoss Gaiļezerā! Slimnīcu nav iespējams sazvanīt, sūdzas iedzīvotāji

Komentāri

Arvien nerimst kaislības par valsts apmaksāto veselības pakalpojumu pieejamību. Vakar Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā veidojās milzu rindas, lai pierakstītos vizītei pie ārsta. Pretēji amatpersonu apgalvojumiem, ka visi pierakstu ir dabūjuši, daži pacienti sūdzas, ka ar slimnīcu vispār nav spējuši sazināties.

Uz tālruņa zvaniem neatbild

Pēc vakardienas haosa amatpersonas apgalvoja, ka visi gribētāji pie ārsta ir tikuši. Tomēr pacienti apgalvo pretējo. Pierīgas iedzīvotājai Inesei vakar tā arī neizdevās sazvanīt Austrumu slimnīcu, lai savu ar vēzi slimo tēvu pierakstītu uz konsultāciju pie daktera.

Viņa zvanījusi 148 reizes, bet numurs visu laiku bijis aizņemts.

”Tas ir ārprāts. Visi cilvēki uz Rīgu nevar aizbraukt un, ja vēl uz telefona zvaniem neatbild! Par maksu gan – kaut vai tūlīt var tikt pie daktera,” savu sašutumu neslēpa Inese.

Inese palūgusi radiniekiem pierakstīt tēvu uz konsultācijām e-vidē. Taču pozitīva atbilde no slimnīcas joprojām neesot saņemta.

Ministrija vaino Gaiļezera vadību

Austrumu slimnīcas vadība šorīt izsaukta uz pārrunām Veselības ministrijā. Ministrijas amatpersonas uzskata, ka vakardienas rindu haosā atbildība ir jāuzņemas slimnīcas vadībai. Pirmā kļūda bijusi jau februāra sākumā, kad rinda uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem atvērta tikai uz vienu mēnesi un kvotas izķertas stundas laikā. Cilvēki satraukušies, ka šāda situācija varētu atkārtoties.

Tikmēr slimnīca pārmetumus noraida. Februāra sākumā ārstniecības iestāde vēl nebija saņēmusi valsts pasūtījumu un nebija skaidrs, cik lielā apmērā un kādus pakalpojumus par valsts naudu šogad drīkst sniegt.  Pagaidām ne vienai, ne otrai pusei nav detalizēta plāna, kā nākotnē izvairīties no pierakstu haosa.

Rindas jāorganizē citādāk

Tikmēr Veselības aprūpes darba devēju asociācijā ir priekšlikumi, kā situāciju varētu normalizēt. Austrumu slimnīcā, kas ir lielākā daudzprofilu medicīnas iestāde valstī, vajadzētu pierakstus uz pakalpojumiem atvērt pakāpeniski.

”Vienu nedēļu pierakstīt uz vienu izmeklējumu, nākamā uz citu. Nevis kā tagad, kad vienā dienā pieraksta uz visiem valsts apmaksātiem pakalpojumiem,” uzskata asociācijas vadītājs Māris Rēvalds.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl