Guntis Belēvičs sola tiesāties ar ”rindu skandāla” autoriem

0 Komentāru
Guntis Belēvičs sola tiesāties ar ”rindu skandāla” autoriem
FOTO: LETA

Pamatīgā skandālā iekļuvis veselības ministrs Guntis Belēvičs. Latvijas Avīze raksta, ka ministrs, kura viens no uzdevumiem ir pacientu rindu mazināšana, pats, iespējams, rindu apgājis. Latvijas Onkoloģijas centrā Belēvičs esot saņēmis privileģētu pakalpojumu.

Pusi dienas ministrs no žurnālistu jautājumiem izvairījās, bet vēlāk, augstāko valsts amatpersonu skubināts, paziņoja, ka tiek apmelots.

Foto

Raksts ”VIP pacients bez kvotām un rindām” tapis, atsaucoties uz anonīma mediķa informāciju, ka Belēvičs 26. maijā operēts Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot pacientu rindu. Ministram vajadzējis izgriezt dažus ādas jaunveidojumus, kas nav bijuši ļaundabīga rakstura.

Šādas manipulācijas Onkoloģijas centrā parasti netiek veiktas, bet šoreiz slepus izdarīts izņēmums, pirms tam iztīrot nodaļu no neuzticama personāla un slimniekiem. Kad žurnāliste Kristīne Jančevska mēģināja noskaidrot notikušā apstākļus, Belēvičs viņas priekšā aizcirta valdības durvis.

Žurnālistiskas eksperimenta laikā iegūtas ziņas, kas liek domāt, ka Belēvičs Onkoloģijas centrā bijis pacienta lomā. Žurnālistei, kas uzdevusies par ministrijas darbinieci, to telefonsarunā apstiprinājušas centra māsiņas un arī paša ministra iepriekš sūtītas īsziņas. Šorīt Belēvičs turpināja izvairīties no žurnālistu jautājumiem, kas tikai vairoja sašutumu sociālajos tīklos. Skandālā bija spiestas iejaukties valsts augstākās amatpersonas.

Raimonds Vējonis, Valsts prezidents:

Ministram sabiedrībai ir jāsniedz skaidras atbildes. Ja noticis tā, kā rakstīts, protams, tas nav pieņemami.

Tikai pēc šā mudinājuma Belēvičs mainīja savu komunikācijas stratēģiju. Aiz slēgtām durvīm pakonsultējoties ar partijas biedriem, Belēvičs paziņoja, ka tiekot apmelots.

Guntis Belēvičs, veselības ministrs:

Neesmu Austrumu slimnīcas Onkoloģiskā centra pakalpojumus izmantojis nedz par maksu, nedz par brīvu. Pēdējo nedēļu laikā divas reizes esmu operēts, un tas ir noticis Ādažu privātklīnikā.

Lai apstiprinātu sacīto, Belēvičs žurnālistiem rādīja līdzpaņemtos čekus no Ādažu privātslimnīcas un arī sasaitētās rokas. Operācija notikusi ārpus darba laika. Belēvičs taisās konsultēsies ar advokātiem, vai publikācijas autorus nesūdzēt tiesā. Viens no viņiem – Lato Lapsa – jau lūdzis KNAB izmeklēt notikušo.

Lato Lapsa, publicists:

Ministra kungam jārēķinās, ka meliem ir īsas kājas un tad, ja par šo lietu tiks sākts kriminālprocess, viņam būs jāstāsta patiesība.

To, ka patiesība tiks noskaidrota, sola premjerministrs Māris Kučinskis. Tikmēr zaļzemnieks Augusts Brigmanis uzsver, – ja atklāsies, ka veselības ministrs melojis, viņam darbs būs jāpamet. Jāpiebilst, ka arī bez šā skandāla Belevičs ir pārliecinoši nepopulārākais ministrs Kučinska valdībā. Tas gan nav mazinājis premjerministra ticību, ka viņš spēs īstenot solītas reformas nozarē.

Video

0 Komentāru