Gudrona dīķa sakopšanai prasa vēl 11 miljonus eiro

Komentāri
Gudrona dīķa sakopšanai prasa vēl 11 miljonus eiro
FOTO: LETA

Kārtējais izmaksu pieaugums piemeklējis vērienīgo vides sakopšanas projektu – gudrona dīķa sanāciju. Latvijas piesārņotākā vieta esot izrādījusies vēl piesārņotāka, nekā rēķinājuši eksperti. Tādēļ darbu pabeigšanai vajadzēs vēl 11 miljonus eiro – tā skaidro būvnieki. Tikmēr Valsts vides dienests atcērt – papildu līdzekļu nebūs, būvniekiem jātiek galā ar to naudu, kas jau piešķirta.

Gudronu dīķa sanācijas jeb sakopšanas projekts jau pamanījies iemantot nelāgu slavu, jo pagājušogad tā plānotās izmaksas jau pieauga par aptuveni 14 miljoniem eiro. Tagad darbu veicējs Skonto būve papildus naudu prasa atkal. Uzņēmums skaidro, ka slēdzot līgumu par dīķa attīrīšanu tajā norādīts, ka būs jātīra 30 000 tonnu piesārņojošo vielu. Bet, veicot darbus, atklājies, ka patiesībā dīķī ir uz pusi vairāk – 44 000 tonnu gudrona. Tādēļ arī atkal nepieciešami papildus līdzekļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Valsts vides dienesta nostāja šobrīd ir nepielūdzama – jāiztiek ar to naudu, kas jau piešķirta. Par spīti publiski izskanējušajai informācijai nekādus oficiāls aprēķinus, kas Skonto būves apgalvojumus apliecinātu, dienests joprojām neesot saņēmis.

Šobrīd līgumā paredzēts, ka dīķis būs izsmelts jau maija beigās, tomēr Skonto būve norāda, ka šis mērķis tik ātri netiks sasniegts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl