Grūtībās nonākušās ģimenes varēs pašu rokām veikt darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam

3 komentāri
Grūtībās nonākušās ģimenes varēs pašu rokām veikt darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam
FOTO: Kristīne Ozolniece, LNT Ziņas

Šodien Bulduru Dārzkopības vidusskolā pulcējas Borisa un Ināras Teterevu fonda un programmā “Pats savam saimes galdam” iesaistīto organizāciju pārstāvji, lai parakstītu līgumus un saņemtu pirmās sēklas pavasara dārza darbiem. 

Jaunajā programmā “Pats savam saimes galdam” vismaz 400 grūtībās nonākušās ģimenes iegūs papildu iespēju un mudinājumu pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam.

Foto

Programmā darbosies 15 bezpeļņas organizācijas, kuras šogad īstenos projektus, aptverot 1400 labuma guvējus. Programma sniegs atbalstu bezpeļņas organizāciju centieniem iesaistīt uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus. Jauno programmu īstenos trīs gadus, ik gadu sniedzot atbalstu 35 000 eiro apmērā.

Organizācijas atbalstītajos projektos sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Visas vasaras garumā būs arī iespēja saņemt konsultācijas par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

TOP komentāri

 • Poekrītu
  +2 +2 0

  Poekrītu

  Mana mamma arī gribēja palīdzēt kaimiņu "vientuļajai mammai" ar 2 bērniem, kura pati dzīvo dzīvoklītī.
  Manai mammai pieder liels dārzs ar ābelēm, kartupeļiem, burkāniem utt.. vienmēr palīdzēja šai māmiņai ar kādu kartupeļu maisu, sulām, zaptēm, bet nu kad vecākā meita šai sievietei sāka iet skolā, jaunākajai arī jau 4 gadi, iet dārziņā, viņa pati loğiski nestrādā jo bezdarbs, kā jau latgalē. Mana mamma viņai piedāvāja nākt vasarā palīdzēt paravēt (nejau katru dienu 8 h, tikai pāris h nedēļā), rudenī novākt ražu, par to piedāvājot 20eiro nedēļā un vairāk labumus ziemai, viņa tikai atbildēja, nē paldies, mums pietiek visai ziemai ko tu dod mums tāpat! Pa dienu, kad bērni nav mājās esot jākārto māja, jāgatavo ēst! Lieki poebilst, ka pagājušajā rudenī, mamma viņai nedeva neko!
 • ...
  +2 +2 0

  ...

  Super, uzskatu ka šis ir pareizākais palīdzības veids :) Jo liela daļa šo palīdzības lūdzēju, nav gatavi porkstiņu pakustināt, lai kaut ko mainītu! Plus vēl, vajadzētu ieviest sistēmu, ka ja bez attaisnojoša iemesla atsakās piem iekopt paši savu dārzu vai palīdzēt biedrībām, noņemt visus pabalstus!
 • Yggy
  0 0 0

  Yggy

  Tieši tāda ir esošā jaunatne, kā šovu mārtiņi, violetas,lauras! Strādāt negrib, grib lai viss nāk viegli.Un vēl labāk,ja kāds cirs visu kā uz paplātes pienes.un viņi to nedara tāpēc,ka ļauni. Vnk egocentriska jaunatne.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl