Grišins: Zolitūdes Maximas projektēšanas laikā tika pieļautas rupjas kļūdas

1 komentārs
Grišins: Zolitūdes Maximas projektēšanas laikā tika pieļautas rupjas kļūdas
FOTO: LETA

”Turpmākās izmeklēšanas laikā mēs sniegsim maksimālu informāciju sabiedrībai, pašlaik ir zināmi divi konkrēti aizdomās turamie. Izmeklēšana ir nonākusi līdz stadijai, kad viss ir skaidrs, nav šķēršļu, lai izdarītu juridisko vērtējumu katrai personai, kuru rezultātā gāja bojā 54 cilvēki. Tie ir cilvēki, kas saistīti ar rupjām kļūdām veikala projektēšanas stādījā,” tā šodien preses konferencē paziņoja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. 

Konkrētus vārdus un uzvārdus Grišins izmeklēšanas nolūkos atteicās sniegt.

”Šobrīd ir saskatāms, ka varētu būt vairāki noziedzīgi nodarījumi, bet, kas attiecas uz katra cilvēka lomu šajā traģēdijā, procesa virzītājam viss ir skaidrs. Ir saskatāmas rupjas projektēšanas kļūdas, kā arī konkrētu cilvēku pienākumu nepildīšana, kas liedza savlaicīgi novērst šo traģēdiju. Tiks saukti pie atbildības visi, kas saistīti ar šo traģēdiju,” piebilda Grišins. 

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turamā statusu sagruvušās ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam, kurš arī ticis apcietināts, atzina Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Tāpat aizdomās turamā statuss piemērots veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim.
1 komentārs