Grišins: Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz 4 gadiem, bet saprāts liecina par ko citu

0 Komentāru
Grišins: Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz 4 gadiem, bet saprāts liecina par ko citu
FOTO: LETA

”Zolitūdes traģēdijas izmeklētājiem parādījās pārliecība un juridiskie pierādījumi, procesa virzītāji pieņēma lēmumu lūgt tiesai drošības līdzekli apcietinājumu divām personām, pagaidām viens lūgums ir apmierināts.  Krimināllikums ir netaisnīgs par to, ka paredz brīvības atņemšanu tikai līdz 4 gadiem. Saprāts  liecina par ko citu, bet mēs nevar pārkāpt likumu,” tā šodien preses konferencē paziņoja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

”Pie kriminālatbildības sauksim tos cilvēkus, kas ir ar noziedzīgu rīcību. Ja būs skrūves skrūvētājs tad sauksim arī to pie atbildības. Šobrīd aizdomās turamo statuss ir divām fiziskām un vienai juridiskai personai,” piebilda Grišins.

Viņš norādīja, ka šīm personām var piespriest arī kriminālprocesuālo piespiedu līdzekli, kas ir uzņēmuma likvidācija, soda nauda līdz 32 miljoniem eiro.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turamā statusu sagruvušās ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam, kurš arī ticis apcietināts, atzina Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Tāpat aizdomās turamā statuss piemērots veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim.

0 Komentāru