Komentāri
Gripas sezona sākusies! Pagājušajā nedēļā reģistrēti seši saslimšanas gadījumi
FOTO: LETA

Pagājušajā nedēļā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringā iekļautajās 70 ģimenes ārstu praksēs reģistrēti seši gripas saslimšanas gadījumi, liecina SPKC monitoringa dati.

Pa vienam gripas gadījumam pagājušajā nedēļā reģistrēts Rīgā un Daugavpilī, bet četri bijuši Jūrmalā. Lielākoties ģimenes ārsti gripu diagnosticējuši maziem bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Četri cilvēki ar gripu nonākuši slimnīcā, tomēr nav zināms, vai tie ir citi gadījumi vai jau pie ģimenes ārstiem reģistrētie. Kopumā slimnīcā ar gripu nogādāti trīs cilvēki vecumā no 15 līdz 64 gadiem, kā arī viens bērns vecumā līdz četriem gadiem. Visi cilvēki stacionēti Rīgā.

Savukārt laboratoriski apstiprināti divi A tipa gripas vīrusi. Tie ir pirmie laboratoriski apstiprinātie gripas gadījumi kopš sezonas sākuma.

Saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām palielinājusies par 5,5%. Kopumā reģistrēti 1111,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl